Burza po słowach Kidawy-Błońskiej. Gawkowski ripostuje: "Brak rozsądku to jest w Platformie"

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Nie wiem, czy zdała sobie sprawę, że na opozycji hegemonii Platforma nie ma. Nie jest tak, że Platforma przychodzi i narzuca swoje zdanie tak, jak chce Grzegorz Schetyna - mówił w rozmowie z red. Michałem Rachoniem poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do krytyki ugrupowania ze strony Kidawy-Błońskiej.

To jest dobra współpraca. Zaowocowała w kampanii wynikiem blisko dwóch milionów trzystu tysięcy głosów, które uzyskaliśmy. Ta współpraca była dobra również dlatego, że była w niej również partia Razem. Zawiązaliśmy wspólny klub parlamentarny, choć wcześniej wmawiano nam, że nie damy rady

- wskazał, pytany o to, czy Wiosna i Sojusz Lewicy Demokratycznej okażą się być „politycznym małżeństwem”.

Na pytanie, czy do tego „związku partnerskiego” przyłączy się Razem, odparł:

Nie namawiam do tego. Dobrze, że w polskim parlamencie znalazły się trzy różne partie, każda z nieco innymi korzeniami, ale też nieco innym programem. Nikt nie namawia partii Razem.

„Interesuje nas wspólnota. Jeśli trzy partie: Wiosna, SLD i Razem uzgodniły, że startują w wyborach, mają wspólny sukces. Kolejny krok to wspólny kandydat na prezydenta. Ta współpraca jest i będzie trwała” - tłumaczył.

Małgorzata Kidawa-Błońska uznała, że jeśli Lewica poprze projekt ws. 30-krotności, do niczego się nie nadaje. Dodała, że jej zdaniem będzie to oznaczało, że Lewica "jest w PiS-ie". 

Powiedziała coś mocniejszego. Powiedziała, że jesteśmy nic niewarci. Uważam, że to słowa straszne. Polityczka, która aspiruje do najważniejszego urzędu w państwie, bo tak sobie to wyobrażam, że pani marszałek niedługo będzie w kampanii prezydenckiej, powinna szanować poglądy innych ludzi. Nie wiem czy zdała sobie sprawę, że na opozycji hegemonii Platforma nie ma. Nie jest tak, że Platforma przychodzi i narzuca swoje zdanie tak, jak chce Grzegorz Schetyna. Nikt nie będzie nam narzucał swojego zdania

- tłumaczył polityk.

Poseł elekt dodał, że „Lewica nie będzie krytykowała ustawy tylko dlatego, że zgłasza ją PiS, skoro w jakiejś części pokrywa się z programem”.

Na pewno nie pozwolimy żeby pogardliwie wypowiadała się o Lewicy osoba, która kilka lat temu głosowała za podwyższeniem wieku emerytalnego, za kradzieżą pieniędzy z OFE. Myślę, że brak rozsądku to jest w Platformie

- podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cele Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Elionas2

  

- Rząd Wielkiej Brytanii publicznie przedstawi swoje cele w negocjacjach na temat przyszłych relacji z Unią Europejską - zapowiedział rzecznik brytyjskiego rządu, dodając, że premier Boris Johnson powinien wygłosić przemówienie na ten temat na początku lutego.

"Publicznie przedstawimy, co chcemy osiągnąć"

- powiedział rzecznik rządu w odpowiedzi na pytanie o przyszłe relacje handlowe po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, co nastąpi 31 stycznia.

Rzecznik dodał, że choć na początku po brexicie Wielka Brytania będzie nadal podlegała unijnym regulacjom, docelowo nie chce się dostosowywać i będzie dążyć do zawarcia umowy o wolnym handlu podobnej do tej między UE a Kanadą.

Wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, podczas którego w praktyce stanie się ona niegłosującym członkiem UE. Formalnie nie będzie już w Unii, ale nadal będzie członkiem jednolitego unijnego rynku, co oznacza też swobodę przepływu osób, nadal będzie częścią unii celnej, będzie płaciła składki do unijnego budżetu i pozostanie związana unijnymi prawami. W ciągu tych 11 miesięcy powinny się rozpocząć i zakończyć negocjacje w sprawie przyszłych relacji handlowych między Wielką Brytanią a UE.

W przeszłości, zwłaszcza za rządów poprzedniczki Johnsona, Theresy May, przywódcy UE często narzekali, że nie jest właściwie jasne, co Wielka Brytania chce osiągnąć w negocjacjach w sprawie warunków brexitu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts