Konstytucja! Macierewicz!

  

Upadek dużego banneru z napisem „Konstytucja”, który trzymali demonstranci blokujący Marsz Niepodległości, wywołał euforię tłumu. Nie jestem pewien, ale był to chyba ten sam banner, który wywiesili niegdyś sędziowie na ścianie Sądu Najwyższego. Upadek ten zbiegł się czasowo z unieszkodliwieniem hasła „Konstytucja” jako antyrządowego przez marszałka seniora Antoniego Macierewicza.

Macierewicz wymienił w swym przemówieniu trzy artykuły konstytucji. Art. 18, zgodnie z którym małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Art. 38, mówiący o nienaruszalności życia, jak dodał, od poczęcia do naturalnej śmierci. I wreszcie art. 8, gwarantujący niepodległość państwa. Co ciekawe, temu ostatniemu komentatorzy poświęcili najmniej miejsca. A warte podkreślenia jest, że wrogiem konstytucji jest nie tylko zwolennik małżeństw homoseksualnych czy aborcji na życzenie, ale i ktoś, kto wyżej od niepodległości stawia interes Rosji, Niemiec czy międzynarodowych lobby. Na dziś obrońcy konstytucji mają większość w Sejmie, ale nowo wybrany marszałek Senatu już zapowiedział działania osłabiające niepodległość. Czy nie będzie trzeba postawić go za łamanie konstytucji przed Trybunałem Stanu?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts