We wtorek, 19 listopada Morawiecki wygłosi expose i po debacie odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu.

Chcielibyśmy, żeby wszyscy byli, żyjący premierzy polskich rządów po 1989 r. byli obecni, ale zdajemy sobie oczywiście sprawę z ich innych obowiązków

- powiedział wczoraj rzecznik rządu.

"Niemniej jest to dobry zwyczaj, aby byli premierzy mogli obserwować i przysłuchiwać się expose nowego premiera polskiego rządu" - dodał Müller.

Dziś Michał Dworczyk w radiowej Jedynce mówił o planach rządu.

Jesteśmy zdeterminowani, żeby zrealizować w tej kadencji wszystkie nasze obietnice i zobowiązania programowe. Podobnie, jak to zrobiliśmy w kadencji minionej

– powiedział.

Dodał, że zaplanowany budżet jest budżetem zrównoważonym.

„Pierwszy raz od wielu lat” – zaznaczył.

W piątek prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego, który będzie liczył 20 resortów. Wicepremierami pozostali Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Jacek Sasin.

W nowym rządzie nie będzie Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstanie natomiast Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Z dotychczasowego resortu środowiska zostaną wydzielone dwa osobne: Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Klimatu.