Powstaje system Inteligentnego Zarządzania Ruchem

/ gosiak1980

  

Jedna z dwóch ofert w przetargu na budowę systemu Inteligentnego Zarządzania Ruchem w Opolu mieści się w kwocie przewidzianej przez miasto - poinformował na swoim portalu społecznościowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Na inwestycję tę Opole chce wydać 38,5 mln zł.

W odpowiedzi na ogłoszenie o przetargu na budowę pierwszego etapu Inteligentnego Zarządzania Ruchem (IZR) w Opolu wpłynęły dwie oferty od firm z Warszawy. Jak poinformował prezydent miasta, jedna z nich mieści się w założonym przez ratusz budżecie.

Miasto Opole chce wydać na budowę systemu Inteligentnego Zarządzania Ruchem ponad 38 mln zł. System będzie obejmował swoim zasięgiem 51 skrzyżowań i w założeniach ma nie tylko usprawnić przepływ strumienia pojazdów ulicami miasta, poprzez odpowiednie sterowanie światłami, ale preferować komunikację publiczną i pojazdy ratunkowe. Powstanie także podsystem monitoringu video umożliwiający odczytywanie tablic rejestracyjnych oraz inteligentnego oświetlania ulic.

W ramach IZR ma zostać uruchomiony system informacji kierowców na temat wolnych miejsc parkingowych, utrudnień w ruchu i dostępności alternatywnych sposobów poruszania się po mieście. Całość będzie skorelowana z prowadzonymi i planowanymi w najbliższym czasie budowami centrów przesiadkowych przy dworcach kolejowych Opola.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Spurek się doigrała. Rodziny ofiar nazistowskich obozów zapowiadają pozew!

zdjęcia z profilu Sylwii Spurek na Twitterze / twitter.com/SylwiaSpurek

  

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Sylwia Spurek wywołała oburzenie publikując w mediach społecznościowych obraz, na którym widzimy krowy w obozowych pasiakach. Stowarzyszenie Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych nie pozostanie w tej sytuacji obojętne i pozwie Spurek. "Dzisiejsze tak zwane elity dopuszczają się tak skandalicznych porównań. Po prostu zasługują tylko na ławę oskarżonych" – powiedziała Radiu Poznań Elżbieta Rybarska, prezes stowarzyszenia.

"Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała Fundacja Viva! i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo?"

- napisała Spurek na Twitterze, gdzie zamieściła zdjęcie obrazu z bydłem w pasiakach.

Wpis wywołał oburzenie. Odniosło się do niego również Stowarzyszenie Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych.

To jest karygodna rzecz, do czego się w tej chwili posuwają pseudoelity, bo to nie jest nasza elita. Elita polska zginęła przede wszystkim w obozie Gusen w Austrii, którą wykończono przez niewolniczą pracę, a dzisiejsze tak zwane elity dopuszczają się tak skandalicznych porównań. Po prostu zasługują tylko na ławę oskarżonych

- powiedziała w Radiu Poznań prezes stowarzyszenia Elżbieta Rybarska, która jednocześnie zapowiedziała pozew w tej sprawie.

Grafika została zauważona również przez zagraniczne media. Swoje oburzenie wyraził też środkowoeuropejski oddział Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego.

Grafika, która została użyta w twoim tweecie, jest obraźliwa dla ofiar Holocaustu i tych, którzy przetrwali obozy koncentracyjne oraz obozy zagłady. Jest też obraźliwa dla wrażliwych wegan. Chroń prawa zwierząt. Nie trywializuj Holocaustu. Chętnie się spotkamy i o tym porozmawiamy 

- czytamy we wpisie na Twitterze.

Sama Sylwia Spurek nie widzi w swoim wpisie nic złego.

[polecam:https://niezalezna.pl/307275-spurek-broni-swojego-skandalicznego-wpisu-przy-okazji-zapowiada-zalozenie-nowej-partii

"Warto przypomnieć, czym inspirowała się artystka. Jak sama mówi, czytała listy więźniów i więźniarek obozów koncentracyjnych, w których sami Żydzi porównywali swoje cierpienie z cierpieniem zwierząt"

- stwierdziła europosłanka pytana o komentarz w tej sprawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts