Kidawa-Błońska przesadziła? Poseł Lewicy o jej wypowiedzi: "Zdecydowanie brak szacunku"

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że jeśli politycy Lewicy poprą projekt PiS dotyczący zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS , "to znaczy, że są nic niewarci". Do tej wypowiedzi odniósł się poseł Lewicy. - Jako osoba z lewicy, reprezentująca jednak lewicowych wyborców, poczułem się dotknięty w tym sensie, że ktoś okazał zdecydowanie brak szacunku. Polityk dużego formatu czasami gryzie się w język - powiedział Maciej Gdula.

O to, jakie są konsekwencje totalnego modelu opozycyjności, pytała w programie "7x24" Katarzyna Gójska. 

- Jak mówimy o tym, że Polacy powinni być razem, że powinni się szanować, to ten model konfliktu przeczy tym założeniom, czy ideałom. Jak oglądałem pierwszy raz od środka ten konflikt, to miałem poczucie, że wszyscy weszli w role, w których się dobrze czują. To jest coś przykrego i mam nadzieję, że ten Sejm będzie rozbijał te role 

- mówił Maciej Gdula (Wiosna).

Na ile jednak ta świeża, powracająca siła wchodząca do parlamentu nie będzie poddana szantażowi uczestnictwa w "totalności"? Że jeśli wyrazi własne zdanie zostanie okrzyknięta zdrajcami? Tak bowiem można zrozumieć wypowiedź Kidawy-Błońskiej.

Chodzi o słowa, jaki padłe na antenie TVN24, gdzie wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Marcelina Zawisza powiedziała, że będzie namawiała kolegów, by głosowali za projektem PiS dotyczącym zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS ale pod pewnymi warunkami. Do tej wypowiedzi odniosła się właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska, która w  "Kropce nad i" oceniła, że jeśli politycy Lewicy poprą projekt, "to znaczy, że są nic niewarci". Dodała, że jej zdaniem będzie to oznaczało, że Lewica "jest w PiS-ie". 

- To prawda. To będzie wyzwanie, żeby opowiedzieć o tym, po co jesteśmy w parlamencie i pokazać tę wizję Polski, na której nam zależy i która jest inna niż wizja PO, czy PiS-u. I że nie jesteśmy tam ani po to, żeby pomagać Jarosławowi Kaczyńskiemu, kiedy nie może zdobyć większości, ani po to, żeby PO miała satysfakcję, że głosujemy tak, jak oni. Mamy swoją agendę, swoją wizję

- mówił poseł.

Jak ocenia słowa Kidawy-Błońskiej - najprawdopodobniej kandydatki na urząd prezydenta RP?

- Jako osoba z lewicy, reprezentująca jednak lewicowych wyborców, poczułem się dotknięty w tym sensie, że ktoś okazał zdecydowanie brak szacunku. Zdziwiłem się, że pani Kidawa-Błońska jest poważną osobą i też poważnie myśli, jak będzie wyglądała jej rola wyborcza. To znaczy, że w drugiej turze, jeżeli tam dojdzie, to będzie musiała zrobić ukłon w stronę lewicowych wyborców. Polityk dużego formatu czasami gryzie się w język. Czasami trzeba myśleć kilka kroków do przodu. Pani Kidawa-Błońska, moim zdaniem, nie pomyślała

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komisarz UE ds. rolnictwa: zrozumienie dla potrzeb rolnictwa jest coraz silniejsze

Janusz Wojciechowski / By European Parliament from EU - Hearings: Janusz Wojciechowski (Poland) - Agriculture, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82765714

  

Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski dostrzega coraz większe zrozumienie dla potrzeb rolnictwa we Wspólnocie. Podczas dzisiejszej wizyty w Berlinie wyraził nadzieję na korzystne dla tego sektora rozwiązania w wieloletnich ramach finansowych UE.

„Krok po kroku zbliżamy się do rozstrzygnięć budżetowych, które będą korzystniejsze, niż to się na początku zapowiadało. Zrozumienie dla zwiększonych potrzeb rolnictwa jest coraz silniejsze w Unii Europejskiej”

- powiedział Wojciechowski przy okazji otwarcia polskiego pawilonu na targach rolno-spożywczych Zielony Tydzień (Gruene Woche) w stolicy RFN.

Wśród wyzwań, przed którymi stoją unijni rolnicy, komisarz wymienił m.in. Europejski Zielony Ład, czyli plan szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen doprowadzenia UE do 2050 roku do neutralności klimatycznej. Poważnym zagrożeniem zdaniem Wojciechowskiego jest też rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts