Niemiecka prasa prowokuje! O Marszu Niepodległości piszą: "Prawicowy ekstremizm, nienawiść do Żydów"

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

„Europa jest chora. Poprawa nie jest widoczna” – brzmi tytuł publikacji w niedzielnym dodatku Die Welt. Autor artykułu zwraca uwagę na obecną sytuację Żydów zamieszkujących kraje europejskie. W tekście znalazło się również miejsce na polski akcent. Johannes Boie, odnosząc się do Marszu Niepodległości z 11 listopada, pisze o „dziesiątkach tysięcy ekstremistów z całej Europy, wrogo nastawionych do Żydów”.

Antysemityzm to odwieczny problem. Można to również rozumieć jako miernik stanu społeczeństwa. Nawet politycy, którzy dobrze rozumieją swoje wypowiedzi, obecnie wykluczają Żydów bezmyślnie” – rozpoczyna redaktor naczelny dodatku „Welt am Sonntag”.

Przywołuje słowa przewodniczącego gminy żydowskiej w Halle, który w wywiadzie dla Süddeutsche Zeitung powiedział, że myśli o emigracji po ataku terrorystycznym na sklep z kebabem i synagogę w swoim mieście. Zwraca uwagę, że na Facebooku i Twitterze ludzie dopuszczają się antysemickiej zniewagi Privorozki.

https://niezalezna.pl/291944-nowe-fakty-ws-ataku-w-niemczech-zamach-mial-podloze-antysemickie-i-ksenofobiczne

Autor zdołał przemycić również zakrzywiony obraz polskiego Marszu Niepodległości. Jak czytamy w artykule, „11 listopada prawicowi ekstremiści z całej Europy spotykają się w Polsce z nienawiścią do Żydów, by rozpowszechniać hasła prawicowe”.

Warto skonfrontować tezę niemieckiego publicysty ze statystykami. Te nie pozostawiają złudzeń.

Tegoroczny Marsz Niepodległości był najbezpieczniejszy od 10 lat, czyli od początku swojego istnienia 

- przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak po tegorocznym Marszu Niepodległości.

Marsz organizowany był pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!" pochodzącym z pieśni maryjnej "Z dawna Polski Tyś Królową". Jak szacowali organizatorzy, w zgromadzeniu udział wzięło 150 tys. uczestników.

Taka opinia na temat polskich obchodów 11 listopada nie jest w niemieckiej przestrzeni publicznej odosobniona. W pierwszych relacjach na temat tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie niemieckie media pisały o nim jako o demonstracji "prawicowych ekstremistów".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Welt am Sonntag

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zbyt dużo wiernych na mszy w kościele na Śląsku. Interweniowali policjanci

Kościół w Ostrem / By D T G - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35011849

  

Zbyt duża liczba wiernych uczestniczyła w czwartek wieczorem we mszy św. w kościele parafialnym w miejscowości Ostre. Po anonimowym zgłoszeniu interweniowali policjanci. Z świątyni wyszła część wiernych – poinformowała w piątek żywiecka policja.

Rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek poinformowała, że funkcjonariusze, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia, pojechali na miejsce.

- W kościele odprawiana była msza św. Wewnątrz przebywało 16 osób oraz ksiądz. Zgodnie z nowymi zaleceniami część z nich opuściła świątynię. Pozostało pięć osób, a msza św. została dokończona

 – powiedziała.

Mirosława Piątek powiedziała, że sprawa o wykroczenie trafi do wydziału prewencji komendy powiatowej. Poinformowany zostanie również Sanepid, który może przeprowadzić postępowanie administracyjne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts