W środę 13 listopada miliccy policjanci realizując czynności służbowe mające na celu przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie Milicza może przebywać kobieta z sąsiedniego powiatu oleśnickiego, która prawdopodobnie posiada przy sobie narkotyki. W godzinach wieczornych w okolicy miejscowego basenu kąpielowego przy ul. Wesołej policjanci zauważyli młodą kobietę siedzącą w samochodzie osobowym marki Audi. W pojeździe siedziała 19-letnia mieszkanka gminy Twardogóra. W trakcie legitymowania kobieta była wyraźnie zdenerwowana i czymś zaniepokojona. W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków została niezwłocznie przeszukana.

Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły – kobieta posiadała przy sobie sześć woreczków foliowych z zawartością białego proszku. Tester do wykrywania narkotyków wykazał, że była to amfetamina.

Łącznie policjanci zabezpieczyli przy kobiecie około 500 porcji tego narkotyku. W związku z tym kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu gdzie usłyszała zarzut posiadania substancji psychotropowej wbrew przepisom obowiązującej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zabezpieczona amfetamina trafiła do policyjnego depozytu, a kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Za posiadanie narkotyku podejrzanej grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku – policjanci ustalają m. in. pochodzenie zabezpieczonej amfetaminy.