Niemcy zatrzymali kobietę związaną z IS

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/OpenClipart-Vectors/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Niemiecka obywatelka, podejrzana o przynależność do dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) i wydalona z Turcji, została zatrzymana w piątek, gdy tylko przybyła do kraju - poinformowały dziś źródła w niemieckim wymiarze sprawiedliwości.

Nasim A., wydalona w piątek z Turcji z drugą kobietą, została zatrzymana na lotnisku we Frankfurcie - przekazał prokurator federalny w Karlsruhe.

Oskarża on kobietę o to, że pod koniec 2014 r. wyjechała do Syrii, żeby zamieszkać na obszarze kontrolowanym przez organizację terrorystyczną Państwo Islamskie.

Na początku 2015 r. zgodnie z obrządkiem islamskim poślubiła bojownika IS i zamieszkała z nim w Iraku. Podejrzana prowadziła dom przejęty przez IS, aby jej mąż był w pełni do dyspozycji tej ekstremistycznej sunnickiej organizacji zbrojnej - podaje agencja AFP. Nasim otrzymywała za to miesięcznie od IS około 100 dolarów w gotówce; kobieta posiadała karabin Kałasznikowa.

Później para przeniosła się do Syrii, gdzie na początku 2019 r. Nasim została aresztowana przez kurdyjskie siły bezpieczeństwa i przetrzymywana w obozie w północno-wschodniej Syrii.

W sobotę sąd federalny ma zdecydować o ewentualnym wydaniu nakazu aresztowania i tymczasowego aresztowania kobiety.

W czwartek po przyjeździe do Berlina zatrzymano wydalonego z Turcji wraz z rodziną salafitę o podwójnym, irackim i niemieckim obywatelstwie, podejrzewanego o to, że na wiosnę 2019 roku usiłował dostać się do Syrii. Mężczyzna znany był niemieckim służbom bezpieczeństwa z powodu podejrzeń o powiązania ze środowiskami salafickimi (konserwatywny odłam islamu). Według federalnego resortu spraw wewnętrznych zatrzymany, który pochodzi z Dolnej Saksonii, nie należał do IS.

W poniedziałek Turcja poinformowała o rozpoczęciu odsyłania bojowników IS do ich krajów.

Według tureckiego nadawcy państwowego TRT Haber Turcja zamierza odesłać ok. 2,5 tys. bojowników, w tym większość do krajów UE. Jak dodano, w 12 ośrodkach deportacyjnych w Turcji przebywa obecnie 813 dżihadystów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Człowiek-awaria” jest prezydentem Warszawy? „Ma obowiązek dokonać przeglądów i kontroli”

/ https://www.youtube.com/watch?v=cVcPXpDEYYM

  

- Kiedy "Czajka" w Warszawie miała potężną awarię to słyszeliśmy, że nie ma tutaj polityki. Fakty są takie, że prezydentem Warszawy jest "człowiek-awaria". To już druga potężna awaria pod krótką kadencją pana Trzaskowskiego - ocenił w "Minęła 20" Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 w Warszawie wpłynęło do straży pożarnej dzisiaj ok. godz. 9:45.

"Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą wodą, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej"

- przekazywał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Mazowiecka straż pożarna informowała, że na miejscu powstało rozlewisko wody o długości ok. 600 m, gdzie utknęło ok. 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

[polecam:https://niezalezna.pl/301561-klopoty-w-warszawie-paraliz-po-awarii-sieci-cieplowniczej-utrudnienia-sa-bardzo-duze]

Wstępnie ustalono, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Kiedy "Czajka" w Warszawie miała potężną awarię to słyszeliśmy, że nie ma tutaj polityki. Fakty są takie, że prezydentem Warszawy jest "człowiek-awaria". To już druga potężna awaria pod krótką kadencją pana Trzaskowskiego. Bardzo źle zaczął tę kadencję i moim zdaniem jest nieudolnym prezydentem. To też są efekty nieprzemyślanej polityki organizacyjnej

- powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem w "Minęła 20" wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz.

Prezydent Trzaskowski jednak zarządza miastem, ma obowiązek dokonać przeglądów i kontroli, również prywatnych firm, które dostarczają usługi na rzecz mieszkańców warszawy. Trzeba powiedzieć, że to też jest efekt bardzo błędnej polityki prywatyzacyjnej, która w Polsce była prowadzona przez środowisko PO i PSL

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl