Szczyt ONZ i polska droga

  

ONZ-etowski szczyt w stolicy Kenii, Nairobi, w którym uczestniczyłem z ramienia Parlamentu Europejskiego, pokazał, że dalej trwa lewicowy „marsz przez instytucje”, wymyślony przez komunistycznego ideologa Antonia Gramsciego. Aborcja jako „prawo człowieka” to postulat i straszny, i dehumanizujący.

My, Polacy, na szczęście wciąż podążamy za drogowskazem, jaki dał światu polski papież, mówiący o „cywilizacji miłości”. Ale w Nairobi odbywał się też alternatywny szczyt – organizacji broniących prawa dzieci do życia. Przedstawiciele 10 rządów, w tym Polski, USA, Brazylii i Węgier, zaprotestowali przeciwko ustaleniom szczytu ONZ – na którym skądinąd nie dopuszczono do głosowania poprawek organizacji pro-life. Na tym drugim szczycie „za życiem” obecna była Amerykanka Sharon Slater ze swoją książką „Stand for the Family”. Podaje w niej dane dotyczące naszego kraju. Oto 95 proc. Polaków (1. miejsce w Europie i 5. na świecie) uważa, że „dziecko potrzebuje domu z matką i ojcem” jako naturalnego miejsca wzrastania. Z kolei 91 proc. Polaków nie zgadza się ze stwierdzeniem, że „małżeństwo to przestarzała instytucja” (1. miejsce w Europie i 4. na świecie). Na szczęście idziemy własną, polską drogą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts