Marek M. unikał płacenia podatków? Kolejne zarzuty dla podejrzanego ws. warszawskich reprywatyzacji

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu uzupełniła zarzuty antykwariuszowi Markowi M., który jest podejrzanym ws. warszawskich reprywatyzacji. Zdaniem śledczych, M. miał unikać płacenia podatków w latach 2014-2016, a Skarb Państwa miał przez to stracić niemal 1,5 mln zł.

Marek M. / youtube.com/print screen

Rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka przekazała, że M. usłyszał nowe zarzuty w śledztwie, w którym antykwariusz podejrzany jest o przywłaszczenia praw majątkowych w postaci udziału wynoszącego 7/30 wszelkich praw i roszczeń do nieruchomości warszawskich Folwark Służewiec i Opoczyńska 4B.

"Jest on również podejrzany o udaremnienia zaspokojenia wierzyciela, to jest Miasta Stołecznego Warszawy na kwotę ponad 1,7 mln zł poprzez zbycie składników majątku"

- dodała.

Rzecznik przekazała, że dzisiaj śledczy rozszerzyli zarzuty dla M. Jest on teraz podejrzany także o przestępstwo karno-skarbowe. Antykwariusz miał - zdaniem prokuratury - unikać płacenia podatków w latach 2014-2016, a Skarb Państwa miał przez to stracić niemal 1,5 mln zł. Podejrzany nie płacił podatków m.in. z tytułu wynajmu lokali mieszkalnych czy sprzedaży praw majątkowych do nieruchomości warszawskich – podała prok. Bylicka.

M. wcześniej został oskarżony o doprowadzenie dwóch starszych kobiet do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości nie mniejszej niż 1,14 mln zł. Chodzi o prawa i roszczenia do nieruchomości znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#marek m. #reprywatyzacja #Warszawa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo