Nowa minister zapowiada walkę o budżet UE. „Chcemy, żeby uzyskane pieniądze były jak największe”

Małgorzata Jarosińska-Jedynak / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Będziemy walczyć o nowy budżet Unii Europejskiej i jak najlepiej wykorzystywać przyznane środki - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Przejmujemy rozpędzone ministerstwo i zapewniamy, że będziemy pędzić dalej

- zapewniła nowa minister.

Zaznaczyła, że jednym z wyzwań, które stoją przed resortem jest kontynuacja Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, która ma zapewnić równomierny wzrost gospodarczy we wszystkich regionach kraju.

Pokreśliła też, że będzie walczyła o jak najlepsze wykorzystanie środków z obecnej unijnej perspektywy finansowej i o nowy budżet UE na lata 2021-2027.

Chcemy, żeby uzyskane na nową perspektywę pieniądze były jak największe i jak najlepiej wykorzystane dla naszej ojczyzny

- wskazała.

Dodała, że jednym z programów "szczególnie bliskich jej sercu" jest Dostępność Plus, który ma poprawić jakość życia seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.

Minister zapewniła, że kierowany przez nią resort będzie kontynuował wszystkie dotychczasowe programy poza Mieszkaniem Plus, które - wraz z pionem budownictwa i zagospodarowania przestrzennego - zostanie przeniesione do Ministerstwa Rozwoju, kierowanym przez Jadwigę Emilewicz.

Do zadań resortu należy m.in. zarządzenie środkami z funduszy unijnych z budżetu Polityki Spójności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Był w Mediolanie, zachorował. Koronawirusa wykryto po powrocie do Niemiec

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec - poinformował ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego. Zakażony to 25-latek, który niedawno był w Mediolanie.

W oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że mężczyzna, który najprawdopodobniej został zainfekowany podczas pobytu we Włoszech, zgłosił się do odpowiednich służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. Ma trafić do szpitala.

- Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia

- poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala.

W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia, a na całym świecie - ponad 80 tys. Najwięcej przypadków w Europie zanotowano dotąd we Włoszech - ponad 320.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts