Nowa minister zapowiada walkę o budżet UE. „Chcemy, żeby uzyskane pieniądze były jak największe”

- Będziemy walczyć o nowy budżet Unii Europejskiej i jak najlepiej wykorzystywać przyznane środki - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Przejmujemy rozpędzone ministerstwo i zapewniamy, że będziemy pędzić dalej

- zapewniła nowa minister.

Zaznaczyła, że jednym z wyzwań, które stoją przed resortem jest kontynuacja Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, która ma zapewnić równomierny wzrost gospodarczy we wszystkich regionach kraju.

Pokreśliła też, że będzie walczyła o jak najlepsze wykorzystanie środków z obecnej unijnej perspektywy finansowej i o nowy budżet UE na lata 2021-2027.

Chcemy, żeby uzyskane na nową perspektywę pieniądze były jak największe i jak najlepiej wykorzystane dla naszej ojczyzny

- wskazała.

Dodała, że jednym z programów "szczególnie bliskich jej sercu" jest Dostępność Plus, który ma poprawić jakość życia seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.

Minister zapewniła, że kierowany przez nią resort będzie kontynuował wszystkie dotychczasowe programy poza Mieszkaniem Plus, które - wraz z pionem budownictwa i zagospodarowania przestrzennego - zostanie przeniesione do Ministerstwa Rozwoju, kierowanym przez Jadwigę Emilewicz.

Do zadań resortu należy m.in. zarządzenie środkami z funduszy unijnych z budżetu Polityki Spójności.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Małgorzata Jarosińska-Jedynak #Jerzy Kwieciński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo