Zmiana władzy w Ministerstwie Finansów. Resort objął Tadeusz Kościński

Odchodzący minister finansów Jerzy Kwieciński przekazał dziś w obecności współpracowników i przedstawicieli mediów tekę nowo powołanemu szefowi resortu Tadeuszowi Kościńskiemu, dotychczasowemu wiceministrowi. Dotychczasowy wiceszef resortu finansów Tadeusz Kościński został powołany na ministra finansów.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Ministerstwo Finansów

Kwieciński symbolicznie przekazał swojemu następcy kierowanie resortem i życzył powodzenia w dbaniu o stabilność finansów publicznych i rozwój kraju.

Kościński od lipca br. był wiceministrem finansów, poprzednio - od stycznia 2018 r. - wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii, a wcześniej, od listopada 2015 r. do stycznia 2018 r. - wiceministrem rozwoju.

W resorcie finansów Kościński odpowiadał za politykę podatkową państwa, zaś w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii - za działania wzmacniające ekspansję zagraniczną polskich firm, za wzrost inwestycji, rozwijanie gospodarki cyfrowej i upowszechnianie płatności bezgotówkowych. Był też odpowiedzialny za promocję gospodarki polskiej w kraju i za granicą oraz kształtowanie i realizację zasad wymiany handlowej Unii Europejskiej z krajami trzecimi.

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jerzy Kwieciński #Tadeusz Kościński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo