Ewakuacja, odkryto niebezpieczne substancje

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/hpgruesen/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W jednym z bloków w Płocku (Mazowieckie) funkcjonariusze CBŚP odkryli dziś podejrzane substancje, które mogą być materiałami wybuchowymi. Trwa ich usuwanie. Zatrzymano jedną osobę - podała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Ewakuowano m.in. mieszkańców bloku.

Jak podała Jurkiewicz, do funkcjonariuszy CBŚP dotarła informacja, z której wynikało, że w jednym z mieszkań bloku w Płocku mogą być niebezpieczne substancje - w wyniku weryfikacji tych informacji potwierdzono obecność podejrzanych materiałów.

"Zatrzymano jedną osobę do wyjaśnienia. Znalezione i zabezpieczone substancje oraz materiały są w tej chwili wynoszone. Za pomocą specjalistycznego sprzętu zostaną przewiezione w bezpieczne miejsce, gdzie zostaną poddane analizie"

- powiedziała Jurkiewicz. Jak dodała, z ustaleń CBŚP wynika, że wśród znalezionych materiałów "mogą znajdować się substancje wybuchowe, dlatego też całość działań prowadzą policyjni pirotechnicy".

W związku z akcją CBŚP ewakuowano mieszkańców bloku, w którym wykryto podejrzane substancje, a także pobliskie przedszkole i szkołę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl