Demos kratos, idiotes

  

O względności istnienia demokracji w Polsce przekonaliśmy się w noc po wyborach. Kiedy wydawało się, że PiS zdobędzie Senat, zagrażała nam dyktatura siepaczy Kaczyńskiego wspieranych m.in. przez kluby „Gazety Polskiej” i paru innych zatwardziałych zwolenników zamordyzmu. Gdy okazało się, że jednak opozycja może mieć większość, demokracja wygrała tak bardzo, że jeden z posłów z radości przedstawił najnowszą wersję hymnu, ze zmienioną melodią i nieznanymi mu zwrotkami ze starej wersji.

Żenada będzie nam towarzyszyć całą tę kadencję, bo mamy najbardziej reprezentatywny Sejm w historii, co oznacza, że są tam przedstawiciele prawej i lewej strony, mądrych, głupich i bardzo głupich. W przeciwieństwie do Janusza Korwin-Mikkego, który twierdzi, że dał się wybrać do Sejmu, by zlikwidować demokrację, uważam, że demokracja jest absolutnie potrzebna. W dyktaturze za zwalczanie rządu Korwin-Mikke nie siedziałby w Sejmie, ale w lochu. A tak będzie mógł spokojnie złorzeczyć sejmokracji, pocieszając się dietami i subwencjami. My zaś spokojnie musimy znosić wszelkiej maści idiotów, ciesząc się tym, że na razie są jednak marginesem. Następnym razem trzeba ich jednak przegłosować. Szkoda nerwów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts