Kiedy jest demokracja? Zieliński: Według opozycji tylko wtedy, gdy oni triumfują

Zdjęcie ilustracyjne / senat.gov.pl

  

Marszałek Senatu – co było widać i słychać w jego wystąpieniu – przypisuje sobie zbyt dużą rolę. Koalicja Obywatelska i cała opozycja przypisuje zbyt duże znaczenie wybrania prof. Grodzkiego na marszałka Senatu – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

Polityk PiS przypomniał o śpiewaniu hymnu w Sejmie. Cezary Tomczyk w trakcie obrad Sejmu wyszedł na mównicę, by zaintonować hymn narodowy. Zrobił to z okazji wyboru Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu.

„Hymn odśpiewuje się w szczególnych okolicznościach, określonych dokładnymi przepisami, w sytuacjach uroczystych. Nawet jeżeli tak uznał ten poseł, to można było to zrobić w Senacie, gdzie te wybór został dokonany, ale wydaje mi się, że należy patrzeć zwyczajnie”

– powiedział gość Michała Rachonia.

Zieliński podkreślił, że wybór marszałka Sejmu i Senatu „jest ważną, ale zwykłą czynnością w obu izbach parlamentu”.

Jakoś w Sejmie nikomu do głowy nie przyszło czynić z tego coś nadzwyczajnego, bo to jest czynność zwyczajna, choć ważna. To była manifestacja tego, co z resztą było wypowiedziane w innych wystąpieniach, że właśnie wygrała demokracja. To znaczy ze w Sejmie nie wygrała demokracja? Z tą demokracją jest tak, że w Senacie wygrała większość która została utworzona dzięki temu, że kilku pojedynczych senatorów dołączyło do senatorów Koalicji Obywatelskiej, która miała mniejszość w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości. To nie jest jakiś nadzwyczajny triumf demokracji, bo wyraźnie w świadomości polityków Platformy Obywatelskiej jest takie przeświadczenie, że jak oni wygrywają to jest triumf demokracji, a jak wygrywa ktoś inny – prawo i Sprawiedliwość w szczególności to wtedy demokracji nie ma. Dają wyraz takiemu bezsensownemu przekonaniu i właśnie wpisał się w to nowy marszałek Senatu

– dodał poseł PiS.

Zieliński przypomniał, że to Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory.

"Również do Senatu, choć nie uzyskało tam bezwzględnej większości" - mówił. Podkreślił, że w związku z tym triumfalizm, jaki przebija w wystąpieniach marszałka Senatu, jest zupełnie nieuzasadniony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nietypowy sondaż prezydencki. Którego z kandydatów Polacy najchętniej zaprosiliby na obiad?

Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Polakami / prezytent.pl Jakub Szymczuk

  

Ze wszystkich kandydatów startujących w wyborach prezydenckich, Polacy najchętniej zaprosiliby do domu na obiad urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Drugie miejsce zajął Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), a trzecie - Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Odpowiadając na pytanie, którego z kandydatów najchętniej ugościliby w domu, 35,4 proc. respondentów wskazało urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. 17,5 proc. osób chętnie zjadłoby obiad z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, a niewiele mniej, bo 16 proc. - z Małgorzatą Kidawa-Błońską (PO).

Kolejne miejsca zajęli: kandydat Lewicy Robert Biedroń (10,9 proc.) oraz dziennikarz Szymon Hołownia (10,8 proc. Polaków). Najmniejszą popularnością w sondażu cieszy się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak - jego najchętniej ugościłoby jedynie 3,3 proc. respondentów. 6,1 proc. pytanych nie wiedziało lub nie umiało się zdecydować, kogo wybrać.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej grupie 1100 osób w dniu 14 lutego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts