„Gościni” z Lewicy ujawnia swój plan na kierowanie komisją polityki społecznej i rodziny

Magdalena Biejat / Twitter.com/@KancelariaSejmu

  

Posłanka Lewicy Magdalena Biejat, której wybór na szefową sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny wzbudził ogromne kontrowersje, ujawnia swój plan i priorytety komisji pod jej przewodnictwem. Biejat zapewnia, że podczas posiedzeń komisji liczy na współpracę z pozostałymi klubami. „Ważne, żebyśmy, mimo różnic, podczas prac komisji współpracowali ze sobą i potrafili wypracowywać najlepsze rozwiązania” - przekonuje.

Magdalenę Biejat w głosowaniu poparło 25 posłów, przeciw było trzech, a czterech wstrzymało się od głosu.

Komisja polityki społecznej zajmuje się bardzo ważnymi sprawami, które są związane z codziennym życiem Polaków, z naszą jakością życia, z tym, jak funkcjonujemy na co dzień. Nie jest żadną tajemnicą, że Lewica, Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska mają nieco inne poglądy na to, w jaki sposób te problemy rozwiązywać, i które problemy są najważniejsze. Jednak bardzo liczę na współpracę.
- powiedziała.

Dodała, że wybór przedstawicielki Lewicy na przewodniczącą komisji to dobry prognostyk.

Bardzo mocno stawiamy na to, żeby być posłami i posłankami konstruktywnymi i będę starała się przenieść to podejście na sposób funkcjonowania komisji. Ważne jest to, żebyśmy, mimo różnic, nauczyli się ze sobą współpracować, żebyśmy traktowali poważnie nasze zobowiązania wobec Polek i Polaków i żebyśmy potrafili wypracowywać najlepsze rozwiązania.
- podkreśliła.

Zdaniem Biejat przedmiotem obrad komisji powinny być przede wszystkim kwestie związane z rozwojem usług publicznych – żłobków, systemu zabezpieczeń społecznych i sprawy osób z niepełnosprawnościami.

Zadaniem komisji powinno być dążenie do niwelowania nierówności. One nadal są bardzo głębokie i jeśli zależy nam na tym, żebyśmy współpracowali dobrze w tym kraju, to powinniśmy pracować nad tym, żeby te nierówności zasypywać.
- powiedziała.

Magdalena Biejat w ławach poselskich zasiada pierwszy raz. Ma wykształcenie socjologiczne. Pracowała jako tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej. W Fundacji „Stocznia” zajmowała się m.in. badaniami społeczeństwa obywatelskiego i oceną skuteczności działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i urzędy. Wcześniej jako wolontariuszka pracowała z osobami dotkniętymi bezdomnością i działała w programie obserwacji wolności zgromadzeń realizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Od 2015 r. jest członkinią Lewicy Razem. W wyborach do parlamentu startowała z okręgu warszawskiego z listy SLD.


Zasłynęła, gdy zachęcając do oglądania jednego z programów telewizyjnych ze swoim udziałem stwierdziła, że będzie w tym programie... „gościnią”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump chwali sukcesy USA. "Boom gospodarczy, jakiego świat wcześniej nie widział"

Donald Trump / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent USA Donald Trump wykorzystał rozpoczęcie dorocznego Światowego Forum Gospodarczego w Davos na wychwalanie sukcesów gospodarczych swego kraju.

Trump, który uczestniczy po raz drugi w spotkaniu przywódców politycznych i biznesowych w Davos w Szwajcarii, oznajmił, że ostatnie porozumienia handlowe z Chinami i Meksykiem są wzorcowe dla XXI wieku.

- Czas na sceptycyzm zakończył się

 - powiedział amerykański prezydent i podziękował biznesmenom za powrót inwestycji i zakładów przemysłowych do USA.

Trump przypomniał zebranym, co mówił w Davos przed dwoma laty, na początku swojej prezydentury. "Powiedziałem wam, że zapoczątkowaliśmy wielki powrót Ameryki.

- Dziś z dumą ogłaszam, że Stany Zjednoczone przeżywają boom gospodarczy, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział

- oświadczył

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts