Trójka zdewastowana przez szkodników” – to jeden z tytułów wywiadów z Magdaleną Jethon w „Gazecie Wyborczej”. Jak twierdzi szefowa Koduj24, "Polska jest najlepszej drodze do dyktatury".

Gdy Bogusław Nowicki czyta te tytuły, tylko się uśmiecha. Jak opowiada po tym, jak podpadł ówczesnej szefowej anteny Magdalenie Jethon, nie tylko musiał odejść z radia, ale wyczyszczono ślady po jego audycji. Jakby „Piosenek z tekstem” nigdy nie było. – Oczywiście nikt się do tego nie przyzna – mówi.

Nowicki był gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Radiu Poznań i Telewizji Republika. W programie przypomniane zostały jego dawne piosenki, w tym te, które znały jako podawaną z ust do ust „piosenkę turystyczną” całe pokolenia, jak „Gawędziarze”, „Czuję w sobie obecność gwiazd” czy „To się każdemu może” zdarzyć.

Gdy płyta się ukazała, pewna koleżanka powiedziała mi: Boguś, bardzo ładne, ale czemu twierdzisz, że to ty napisałeś? Przecież to napisał Kazik ode mnie z akademika! Takich „Kazików” opowiadających podobne rzeczy dziewczynom był pełno

- śmieje się Bogusław Nowicki.

Cała rozmowa z legendarnym artystą do obejrzenia poniżej: