Strzelał do ptaków i robił z nich posiłki

/ http://www.elblag.policja.gov.pl/

  

Na pięć miesięcy trafił do więzienia 73-letni mieszkaniec Elbląga, który strzelał z wiatrówki do ptaków i kotów - poinformowała policja. Mężczyzna dostał początkowo wyrok w zawieszeniu, ale złamał sądowy zakaz posiadania zwierząt.

Jak poinformował Jakub Sawicki z policji w Elblągu, 73-letni mieszkaniec tego miasta został w marcu skazany przez sąd za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Dostał wówczas wyrok pięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu, zakaz posiadania zwierząt przez siedem lat i 4 tys. zł nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt.

Mężczyzna został skazany za strzelanie z wiatrówki do gołębi, które sam hodował, a także do kruków i kotów na swojej posesji. W ocenie sądu, w ten sposób zabił lub zranił nawet kilkadziesiąt zwierząt. Jak ustalono w śledztwie, z upolowanych ptaków gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa. Zastawił też wnyki, w które wpadł kot sąsiada, na skutek czego zwierzęciu trzeba było amputować zmiażdżoną łapę.

"Pomimo wyroku mężczyzna nadal hodował gołębie i tym samym złamał sądowy zakaz. W środę został zatrzymany i doprowadzony do aresztu, gdzie będzie odbywał wyrok pięciu miesięcy pozbawienia wolności"

- powiedział Sawicki.

Jak przypomniał, za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nieznane zdjęcia obozu w Sobiborze

/ United States Holocaust Memorial Museum

  

Niemieccy historycy zaprezentowali w Berlinie nieznane wcześniej zdjęcia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze, w tym zdjęcia przedstawiające - zdaniem badaczy - Johna Demjaniuka, zbrodniarza wojennego, byłego strażnika tego obozu.

Jak podkreśla agencja Reutera, zachowało się niewiele fotografii przedstawiających obóz zagłady w Sobiborze, więc zaprezentowane zdjęcia są cennym źródłem informacji o tym, jak funkcjonował obóz, oraz o osobach, które były w jego działanie zaangażowane.

Zdjęcia należały niegdyś do Johanna Niemanna, zastępcy komendanta obozu zagłady w Sobiborze, który został zabity podczas powstania więźniów. Historykom przekazali je jego potomkowie. Na niektórych fotografiach widać samego Niemanna, m.in. pozującego na koniu na rampie, na której zatrzymywały się pociągi z więźniami. Na dwóch zdjęciach widać postać przypominającą Demjaniuka.

Historycy zwrócili się do policji z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby na fotografii. "Konkluzja, że prawdopodobnie jest to John Demjaniuk, jest wynikiem połączenia najnowocześniejszych metod policyjnych i badań historycznych" - powiedział historyk Martin Cueppers.

Kolekcja zdjęć została przekazana archiwom Muzeum Holokaustu (United States Holocaust Memorial Museum) w Waszyngtonie.

Syn Demjaniuka w oświadczeniu wysłanym Reuterowi napisał, że fotografie nie przesądzają o winie jego ojca. "Te zdjęcia na pewno nie dowodzą, że mój ojciec był w Sobiborze, mogą go nawet odciążyć, gdy zostaną zbadane sądowo" - napisał.

Pochodzący z Ukrainy Demjaniuk w maju 2011 roku został skazany w Monachium na karę pięciu lat więzienia za udział w zamordowaniu 28 tysięcy Żydów, zgładzonych w Sobiborze w 1943 roku. Demjaniuk był strażnikiem w tym obozie od marca do września 1943 roku.

Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku sąd nakazał uwolnienie skazanego ze względu na jego podeszły wiek. Na wolności Demjaniuk oczekiwał na rozpatrzenie apelacji od wyroku.

Zmarł w marcu 2012 roku w wieku 91 lat w domu spokojnej starości w bawarskim Bad Feilnbach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts