Sejm: Kazimierz Smoliński przewodniczącym komisji regulaminowej

Kazimierz Smoliński / Fotomag/Gazeta Polska

  

Poseł PiS Kazimierz Smoliński został jednogłośnie wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Wiceprzewodniczącymi zostali Jarosław Urbaniak (KO) i Zbigniew Babalski (PiS).

Za kandydaturą Smolińskiego głosowało 13 posłów komisji, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu. Smoliński był jedynym zgłoszonym kandydatem na szefa komisji. Komisja wybrała także dwóch wiceprzewodniczących - Zbigniewa Babalskiego (PiS) oraz Jarosława Urbaniaka (Koalicja Obywatelska). W łącznym głosowaniu obie te kandydatury poparło 14 posłów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.

Smoliński przypomniał, że komisja regulaminowa, zgodnie z nazwą, zajmuje się kwestiami związanymi z Regulaminem Sejmu, sprawami posłów i wnioskami o pozbawienie posłów immunitetu.

"Komisja w zasadzie sama sobie prac nie wyznacza, wynikają one albo z projektów dotyczących zmiany Regulaminu Sejmu, albo z indywidualnych wniosków w sprawie pociągnięcia posła do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że uda się sprawnie i bez jakiś większych problemów prowadzić sprawy komisji"

- powiedział Smoliński.

Pytany, czy widzi potrzebę zmian w Regulaminie Sejmu, odparł, że na dzisiaj nie widzi takiej konieczności.

"Być może w trakcie prac Sejmu wynikną takie sprawy, jesteśmy jako komisja do dyspozycji, żeby pracować nad ewentualnymi zmianami"

- powiedział Smoliński.

Komisja regulaminowa liczy 17 posłów, w jej skład wchodzi dziewięciu posłów PiS, pięciu Koalicji Obywatelskiej, dwóch z Lewicy i jeden z PSL-Kukiz'15.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl