Za kandydaturą Smolińskiego głosowało 13 posłów komisji, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu. Smoliński był jedynym zgłoszonym kandydatem na szefa komisji. Komisja wybrała także dwóch wiceprzewodniczących - Zbigniewa Babalskiego (PiS) oraz Jarosława Urbaniaka (Koalicja Obywatelska). W łącznym głosowaniu obie te kandydatury poparło 14 posłów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.

Smoliński przypomniał, że komisja regulaminowa, zgodnie z nazwą, zajmuje się kwestiami związanymi z Regulaminem Sejmu, sprawami posłów i wnioskami o pozbawienie posłów immunitetu.

"Komisja w zasadzie sama sobie prac nie wyznacza, wynikają one albo z projektów dotyczących zmiany Regulaminu Sejmu, albo z indywidualnych wniosków w sprawie pociągnięcia posła do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że uda się sprawnie i bez jakiś większych problemów prowadzić sprawy komisji"

- powiedział Smoliński.

Pytany, czy widzi potrzebę zmian w Regulaminie Sejmu, odparł, że na dzisiaj nie widzi takiej konieczności.

"Być może w trakcie prac Sejmu wynikną takie sprawy, jesteśmy jako komisja do dyspozycji, żeby pracować nad ewentualnymi zmianami"

- powiedział Smoliński.

Komisja regulaminowa liczy 17 posłów, w jej skład wchodzi dziewięciu posłów PiS, pięciu Koalicji Obywatelskiej, dwóch z Lewicy i jeden z PSL-Kukiz'15.