Macierewicz zaprasza Artymowicza

  

Antoni Macierewicz zaprosił prof. Pawła Artymowicza na dyskusję z prof. Wiesławem Biniendą, która ma się odbyć w czwartek w Sejmie.

Posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej rozpocznie się o godz. 13. Podczas posiedzenia nastąpi bezpośrednie łącznie za pomocą telemostu z prof. Biniendą.

Dotychczas prof. Atymowicz fizyk –astronom, krytykujący prof. Biniendę, unikał bezpośredniej dyskusji z nim.

- Liczę, że pan prof. Artymowicz przyjdzie na posiedzenie zespołu i podejmie merytoryczną, naukową dyskusje z prof. Biniendą, której się dotychczas obawiał. Mimo zaproszenia prof. Artymowicz nie przyszedł w marcu br. na dyskusję na uniwersytecie Saint Paul w Ottawie, nie przyjechał również do Pasadeny, gdzie odbywała się międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa lotów. Podczas ostatniego pobytu prof. Biniendy w Polsce prof. Artymowicz unikał spotkania mimo, że był w naszym kraju. Teraz jest reklamowany m.in. w TVN pod nieobecność prof. Biniendy. Apeluję więc, by przyszedł w czwartek do sejmu na uczciwa dyskusję mówi portalowi niezalezna.pl szef zespołu parlamentarnego Antoni Macierewicz.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Policjant odpowiedzialny za śmierć ciemnoskórego nastolatka trafi do więzienia

Oskarżony policjant podczas procesu / youtube.com/print screen/@Washington Post

  

Sąd okręgowy w Chicago skazał na 81 miesięcy więzienia byłego policjanta Jason Van Dyke'a za zabicie w 2014 roku ciemnoskórego nastolatka Laquana McDonalda. Sędzia orzekł, że o warunkowe zwolnienie Van Dyke będzie mógł ubiegać się po dwóch latach.

W listopadzie 2015 roku upubliczniono nagranie wideo, pokazujące jak policjant Jason Van Dyke zabija 17-letniego McDonalda. Strzały padały w kierunku nastoloatka nawet wówczas, gdy leżał on już na chodniku i prawie się nie ruszał.

Do zdarzenia tego doszło w październiku 2014 roku. Zgodnie z ówczesną relacją policji McDonald był uzbrojony i nie chciał podporządkować się rozkazowi policjanta, by rzucił nóż. Jak mówił rzecznik policji, McDonald stanowił "bardzo poważne zagrożenie dla policjantów i nie pozostawił im wyboru, jak tylko się bronić".

Dopiero 13 miesięcy później, po wniosku sędziego, by ujawnić nagranie, Van Dyke został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Burmistrz Chicago Rahm Emanuel zmusił wtedy szefa policji do dymisji. Ale w Chicago i tak pojawiły się publiczne żądania, by burmistrz ustąpił. Protestujący wyrażali oburzenie, że władze miasta zbyt długo próbowały całą sprawę uciszyć.

Kontrowersje wzbudzało też to, że urzędnicy miejscy podjęli decyzję o przekazaniu rodzinie McDonalda w ramach ugody 5 mln dolarów jeszcze zanim rozpoczął się proces, a następnie przez miesiące walczyli w sądach o to, by przynajmniej czasowo nie ujawniać nagrania wideo z zabójstwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl