Pierwsza przysięga zegrzyńskich żołnierzy w strukturach WOT

Terytorialsi / twitter.com/terytorialsi

  

W sobotę żołnierze służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w podwarszawskim Zegrzu złożą przysięgę; będzie to pierwsza przysięga w CSŁiI od włączenia go w struktury Wojsk Obrony Terytorialnej – poinformował oficer prasowy Centrum kpt. Krzysztof Baran.

Przysięga na sztandar CSŁiI, którą ma złożyć 151 żołnierzy, będzie zwieńczeniem ponad miesięcznego szkolenia podstawowego odbywającego się w obiektach zegrzyńskiego Centrum. Ochotnicy uczyli się posługiwania się bronią, regulaminów, zasad zachowania na polu walki i udzielania pierwszej pomocy.

Służba przygotowawcza to jedna z ochotniczych form służby wojskowej; mogą ją odbywać ochotnicy mający uregulowany stosunek do służby wojskowej (przeniesienie do rezerwy bez odbycia służby wojskowej), a także mężczyźni i kobiety niepodlegający obowiązkowi służby wojskowej (służba zasadnicza została zawieszona w 2010 r.) lub przeszkolenia wojskowego.

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy prowadzi kursy i specjalistyczne szkolenia dla żołnierzy, w tym kandydatów na żołnierzy zawodowych, podoficerów i oficerów, oraz dla żołnierzy przygotowujących się do służby w polskich kontyngentach wojskowych. Od października w Zegrzu mieści się także dowództwo WOT.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najdroższa choinka świat za 12 mln euro

zdjęcie ilustracyjne / eak_kkk CC0

  

Najdroższa choinka na świecie znajduje się w miejscowości Estepona koło Malagi, na południu Hiszpanii. Mierzy trzy i pól metra wysokości i jest udekorowana diamentami, szmaragdami i innymi drogimi kamieniami o łącznej wartości około 12 mln euro.

Choinka jest częścią tradycyjnego jarmarku świątecznego i stoi w lobby luksusowego hotelu Kempinski Bahia. Ozdobiona jest różnokolorowymi diamentami znanych firm jubilerskich, m.in Bulgari, Cartier i Chanel, jajami emu i płatkami śniegu, impregnowanymi 24-karatowym złotem. Bombki bogato dekorowane kamieniami szlachetnymi inspirowane były stylem art deco.

Na jarmarku oprócz lokalnych kupców znalazło się również miejsce dla organizacji charytatywnych, zbierających datki od mieszkańców Malagi i turystów, którzy przybyli podziwiać wyjątkowe drzewko.

Autorką choinki jest brytyjska projektantka biżuterii i produktów luksusowych, Debbie Wingham, która zasłynęła z takich kreacji, jak najdroższy tort weselny na świecie o wartości 50 mln euro czy najdroższe buty na świecie, sandały ze złota i diamentów, szacowane na 15 mln euro.

Na 28 grudnia w hotelu Kempinski została zaplanowana fiesta połączona z uroczystą kolacją pod hasłem „Szampan i Diamenty”. Podczas przyjęcia każdy uczestnik zostanie poczęstowany lampką szampana, a na dnie kieliszka znajdzie kamień. Jednak tylko w przypadku jednej osoby będzie to diament o wartości dwóch i pól tysiąca euro. Koszt kolacji z pięciu dań autorstwa znanego szefa kuchni, to 290 euro od osoby.

Najdroższą w tym roku choinkę na świecie będzie można podziwiać do 6 stycznia, czyli do Święta Trzech Króli. W hotelu zastosowano zwiększone środki bezpieczeństwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl