Pierwsza przysięga zegrzyńskich żołnierzy w strukturach WOT

Terytorialsi / twitter.com/terytorialsi

  

W sobotę żołnierze służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w podwarszawskim Zegrzu złożą przysięgę; będzie to pierwsza przysięga w CSŁiI od włączenia go w struktury Wojsk Obrony Terytorialnej – poinformował oficer prasowy Centrum kpt. Krzysztof Baran.

Przysięga na sztandar CSŁiI, którą ma złożyć 151 żołnierzy, będzie zwieńczeniem ponad miesięcznego szkolenia podstawowego odbywającego się w obiektach zegrzyńskiego Centrum. Ochotnicy uczyli się posługiwania się bronią, regulaminów, zasad zachowania na polu walki i udzielania pierwszej pomocy.

Służba przygotowawcza to jedna z ochotniczych form służby wojskowej; mogą ją odbywać ochotnicy mający uregulowany stosunek do służby wojskowej (przeniesienie do rezerwy bez odbycia służby wojskowej), a także mężczyźni i kobiety niepodlegający obowiązkowi służby wojskowej (służba zasadnicza została zawieszona w 2010 r.) lub przeszkolenia wojskowego.

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy prowadzi kursy i specjalistyczne szkolenia dla żołnierzy, w tym kandydatów na żołnierzy zawodowych, podoficerów i oficerów, oraz dla żołnierzy przygotowujących się do służby w polskich kontyngentach wojskowych. Od października w Zegrzu mieści się także dowództwo WOT.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts