Słynna już „gościni” z Lewicy szefową sejmowej Komisji Rodziny! Już zaczęły się protesty

Magdalena Biejat / Twitter.com/@KancelariaSejmu

  

Podczas dzisiejszego pierwszego posiedzenia nowego składu sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej na jej szefową wybrano posłankę Lewicy, Magdalenę Biejat. Środowiska katolickie obawiają się, że może to negatywnie wpłynąć na procedowanie znajdującego się w Komisji Rodziny obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj Aborcję".

Pierwszym obradom sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej w nowym składzie przewodniczył wicemarszałek Sejmu, Włodzimierz Czarzasty. Podczas posiedzenia, na przewodnicząca komisji wybrano posłankę Lewicy, Magdalenę Biejat. Wiceprzewodniczącymi zostały: Agnieszka Ścigaj (Koalicja Polska), Marzena Okła-Drewnowicz (Koalicja Obywatelska), Urszula Rusecka (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Teresa Wargocka (Prawo i Sprawiedliwość).

Wybór posłanki Lewicy na szefową komisji rodziny wywołał spore kontrowersje wśród środowisk katolickich. Już wczoraj część katolickich redakcji (m.in. "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny") ostrzegała, że w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej znajduje się obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję", który zakłada przede wszystkim zniesienie tzw. przesłanki eugenicznej. 

Kandydatura Magdaleny Biejat na szefową komisji nie została przyjęta jednogłośnie. Sprzeciwiły się jej m.in. trzy posłanki Prawa i Sprawiedliwości -  Dominika Chorosińska oraz Elżbieta Duda oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Biejat poparło 25 posłów.

- Jestem przekonana, że dla nas wszystkich tutaj w centrum jest człowiek, od prawa do lewa (...) Możemy w różny sposób definiować najważniejsze potrzeby i sposób ich rozwiązywania, ale jestem przekonana, że będziemy potrafili ze sobą konstruktywnie współpracować, a rozwiązania, które będą wychodziły z tej komisji będą jak najlepsze dla Polek i Polaków

- powiedziała po wyborze na przewodniczącą Biejat, cytowana przez portal tygodnika katolickiego "Niedziela".

Obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję", pod którym podpisało się 850 tys. obywateli, trafił do Sejmu 30 listopada 2017 r. Na początku 2018 r. podczas I czytania na posiedzeniu Sejmu głosami 277 posłów (głównie z PiS, Kukiz'15 oraz PSL) oddalono wniosek o odrzucenie projektu w całości. Został on skierowany do sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej z zaleceniem zasięgnięcia opinii Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, niedziela.pl, sejm.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: Dotarcie do Polski koronawirusa jest raczej nieuniknione

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dotarcie do Polski nowego koronawirusa jest raczej nieuniknione, nie należy jednak poddawać się emocjom. Najważniejsze jest w tej chwili zachowanie spokoju oraz profilaktyka – wskazał prezes NRL Andrzej Matyja.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się z apelem, by sytuacja związana z koronawirusem nie stała się „kolejnym przedmiotem politycznych targów i rozgrywek”.

"Zagrożenia nie można bagatelizować, ale i nie można siać paniki. Jedynym celem działań musi być zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom"

– podkreślił.

[polecam:https://niezalezna.pl/313008-firmy-szykuja-sie-na-koronawirusa]

Matyja zaznaczył, że przestrzeganie podstawowych zasad higieny może wydawać się błahe i mało istotne, zwłaszcza w dobie nowoczesnych rozwiązań medycznych.

"Nic bardziej mylnego!" – zaakcentował.

Zalecił, by polegać na sprawdzonych informacjach, w szczególności na komunikatach instytucji monitorujących sytuację – Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny, Ministerstwa Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia.

Wskazał, że znajdują się w nich prawdziwe informacje na temat koronawirusa, a także praktyczne wskazówki dotyczące profilaktyki i postępowania po pobycie w krajach, gdzie wirus występuje.

"Nie ufajmy osobom, instytucjom czy organizacjom, które nie dość, że nie mają wiedzy ani uprawnień medycznych, to wykorzystują ludzką tragedię dla własnych celów"

- zaznaczył.

Prezes NRL zaleca by obserwować swój stan zdrowia, w szczególności po pobycie w krajach dotkniętych koronawirusem lub po kontakcie z osobami zarażonymi albo z podejrzeniem zarażenia. Zalecił, by jeżeli to możliwe, nie planować wyjazdów do krajów, gdzie odnotowano przypadki koronawirusa.

"Jeśli po pobycie zauważymy u siebie objawy grypopodobne (gorączka, bóle mięśni, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem) należy bezzwłocznie zgłosić się do oddziału zakaźnego. Wizyta w innej placówce nieposiadającej odpowiedniego zaplecza, np. u lekarza pierwszego kontaktu, naraża innych pacjentów!"

– podkreślił.

[polecam:https://niezalezna.pl/312979-wlochy-400-zakazonych-12-zgonow]

Prezes NRL ocenił, że obecna sytuacja wymaga od mediów i polityków ogromnej odpowiedzialności oraz rozwagi.

"Apeluję, aby nie stała się ona kolejnym przedmiotem politycznych targów i rozgrywek. Zagrożenia nie można bagatelizować, ale i nie można siać paniki. Jedynym celem działań musi być zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kraju, w tym również ciągłe informowanie na podstawie wiarygodnych źródeł i wiedzy medycznej opartej na faktach" - zaznaczył

Stwierdził też, że jest pewien, iż "każdy polski lekarz, w pełnej mobilizacji z przedstawicielami pozostałych zawodów medycznych i służb sanitarno-epidemiologicznych będzie walczył o zdrowie swojego pacjenta, tak jak to robią koleżanki i nasi koledzy w krajach dotkniętych koronawirusem".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts