Słynna już „gościni” z Lewicy szefową sejmowej Komisji Rodziny! Już zaczęły się protesty

Magdalena Biejat / Twitter.com/@KancelariaSejmu

  

Podczas dzisiejszego pierwszego posiedzenia nowego składu sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej na jej szefową wybrano posłankę Lewicy, Magdalenę Biejat. Środowiska katolickie obawiają się, że może to negatywnie wpłynąć na procedowanie znajdującego się w Komisji Rodziny obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj Aborcję".

Pierwszym obradom sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej w nowym składzie przewodniczył wicemarszałek Sejmu, Włodzimierz Czarzasty. Podczas posiedzenia, na przewodnicząca komisji wybrano posłankę Lewicy, Magdalenę Biejat. Wiceprzewodniczącymi zostały: Agnieszka Ścigaj (Koalicja Polska), Marzena Okła-Drewnowicz (Koalicja Obywatelska), Urszula Rusecka (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Teresa Wargocka (Prawo i Sprawiedliwość).

Wybór posłanki Lewicy na szefową komisji rodziny wywołał spore kontrowersje wśród środowisk katolickich. Już wczoraj część katolickich redakcji (m.in. "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny") ostrzegała, że w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej znajduje się obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję", który zakłada przede wszystkim zniesienie tzw. przesłanki eugenicznej. 

Kandydatura Magdaleny Biejat na szefową komisji nie została przyjęta jednogłośnie. Sprzeciwiły się jej m.in. trzy posłanki Prawa i Sprawiedliwości -  Dominika Chorosińska oraz Elżbieta Duda oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Biejat poparło 25 posłów.

- Jestem przekonana, że dla nas wszystkich tutaj w centrum jest człowiek, od prawa do lewa (...) Możemy w różny sposób definiować najważniejsze potrzeby i sposób ich rozwiązywania, ale jestem przekonana, że będziemy potrafili ze sobą konstruktywnie współpracować, a rozwiązania, które będą wychodziły z tej komisji będą jak najlepsze dla Polek i Polaków

- powiedziała po wyborze na przewodniczącą Biejat, cytowana przez portal tygodnika katolickiego "Niedziela".

Obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję", pod którym podpisało się 850 tys. obywateli, trafił do Sejmu 30 listopada 2017 r. Na początku 2018 r. podczas I czytania na posiedzeniu Sejmu głosami 277 posłów (głównie z PiS, Kukiz'15 oraz PSL) oddalono wniosek o odrzucenie projektu w całości. Został on skierowany do sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej z zaleceniem zasięgnięcia opinii Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, niedziela.pl, sejm.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelne potrącenie. Nie żyje 51-latek

/ / twitter.com/screenshot

  

51-latek zginął w efekcie potrącenia przez samochód. Do tragedii doszło w miejscowości Marzysz (woj. świętokrzyskie). Kierowca był trzeźwy.

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem w Marzyszu w gminie Daleszyce, na leśnym odcinku drogi powiatowej. „Kierujący fordem transit 60-latek potracił 51-letniego mężczyznę. Pieszy, mieszkaniec gminy Morawica, w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu

-  powiedział asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policjant dodał, że kierowca samochodu był trzeźwy.

„Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Jest też biegły z zakresu medycyny sądowej. Ich ustalenia wyjaśnią dokładny przebieg tego tragicznego wypadku” – podkreślił asp. Majchrzak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl