Fijałek i Bryl zaczną sezon jeszcze w tym roku

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/wolfganggerth/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl jako jedyna z czołowych polskich par w siatkówce plażowej zaczną sezon jeszcze w tym roku kalendarzowym. Zawodnicy, którzy mają dobrą sytuację w rankingu olimpijskim, wystąpią w tym tygodniu w turnieju World Tour w Chetumal.

Obecnie pewne występu w igrzyskach w Tokio są po trzy duety (kwalifikacja jest dla kraju, a nie imienna) u kobiet i mężczyzn - tegoroczni mistrzowie świata oraz po dwie pary, które przepustkę wywalczyły we wrześniowym turnieju kwalifikacyjnym. Na podstawie rankingu z 15 czerwca awans zapewni sobie po 15 duetów każdej płci. Ostatnią szansą będzie zaś Puchar Kontynentalny, który zakończy się 1 lipca i wyłoni po pięciu uczestników igrzysk. W olimpijskich zmaganiach może wystąpić maksymalnie po dwie pary jednej płci z danego kraju.

Fijałek i Bryl obecnie plasują się w rankingu na szóstej pozycji.

"Nie chcę zapeszać, ale tak naprawdę tylko jakiś kataklizm mógłby im odebrać awans. W ich wypadku przyszły rok będziemy planować tylko i wyłącznie pod optymalne przygotowanie do igrzysk"

- zaznaczył trener polskiej kadry mężczyzn Grzegorz Klimek.

W trudniejszej sytuacji są Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W tym roku często zmagali się z kłopotami zdrowotnymi, co sprawiło, że spadli na 16. pozycję.

"Z tego, co liczyłem, to z 12 tygodni turniejowych w siedmiu grali z kontuzją, z czego w czterech nie dokończyli zawodów. Medal mistrzostw Europy, a może nawet tytuł, uciekł im przez uraz. Ale nie załamujemy rąk, walczymy dalej. Nasza pozycja w rankingu jest cały czas dobra" - ocenił szkoleniowiec.

W podobnym tonie wypowiadają się obaj siatkarze z tego duetu.

"Trudno wskazać liczbę punktów, która będzie potrzebna, by awansować z rankingu. Wiele zależy od tego, jak będą się spisywać rywale. Jeśli kłopoty zdrowotne nam znów nie przeszkodzą, to wszystko będzie w naszych rękach. Czy wyczerpaliśmy już limit pecha w ostatnim sezonie? Tak myślałem już po drugiej kontuzji, a potem przydarzyła się trzecia..."

- powiedział Kantor.

On i Łosiak ostatnie tygodnie spędzili na przygotowaniach najpierw w Olsztynie, a potem w Spale. Pierwotnie mieli wystąpić w czterogwiazdowych zawodach w Chetumal, ale kilka dni temu zmienili zdanie.

"Taką decyzję podjęliśmy po rozmowie z trenerem. Braliśmy pod uwagę kilka aspektów. Mamy teraz kilka tygodni przerwy, którą wykorzystamy na leczenie, bo priorytetem teraz jest zdrowie" - podkreślił 27-letni blokujący z tej pary.

Nowy sezon w WT w przyszłym roku zaczną też Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które od trzech tygodni trenują w Spale.

"Będziemy tu się przygotowywać do końca roku i potem jeszcze cały styczeń. Chcemy zacząć sezon lutową imprezą w Australii, o ile ona się odbędzie, bo dochodzą do nas głosy, że może być inaczej" - zaznaczyła 29-letnia zawodniczka.

Ona i jej partnerka w rankingu olimpijskim sklasyfikowane są na 19. pozycji.

"By awansować na igrzyska na tej podstawie musiałybyśmy we wszystkich startach zajmować wysokie lokaty. Na naszą niekorzyść działa też to, że w tym okresie nie ma żadnych turniejów pięciogwiazdkowych, które są najlepiej punktowane. Będziemy walczyć, ale do walki o miejsce w rankingu przystąpimy bez spinania się"

- podkreśliła Wojtasik.

Latem prowadzenie najlepszego kobiecego duetu w kraju przejął mąż tej zawodniczki Damian, który dotychczas był asystentem Srdjana Veckova. Serb z uwagi na brak satysfakcjonujących wyników zajął się wówczas prowadzeniem młodszych kadrowiczek i miał to kontynuować w przyszłym roku.

"Ostatecznie jednak odszedł i teraz z dziewczynami pracują Maciej Kosiak i Łukasz Fijałek, który po igrzyskach ma się zająć seniorkami" - wspomniała Wojtasik.

Podobnie jak w poprzednim sezonie w cyklu WT obowiązuje pięciostopniowa skala "gwiazdkowa" (im więcej, tym wyższa ranga).

Od dawna stałym elementem kalendarza jest impreza w Polsce. W latach 2018-19 gospodarzem była Warszawa. W kalendarzu na nowy sezon stolica też widnieje jako lokalizacja czterogwiazdkowych zawodów w dniach 27-31 maja. Jest przy tym jednak adnotacja, że miejsce rozegrania turnieju ma być jeszcze potwierdzone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki przyznaje: Jest zainteresowanie Polską! "Pytają, jakie są źródła sukcesu"

Mateusz Morawiecki / screen z TVP Info

  

Rola polskiej gospodarki na świecie jest coraz bardziej zauważalna. W programie "Gość Wiadomości" mówił to dziś premier Mateusz Morawiecki. Władze innych krajów nieśmiało podpytują premiera: - Nie pytają czy sukces jest taki czy inny, tylko jakie są źródła sukcesu - mówił szef rządu.

- Rośnie rola Polski, Polska jest coraz bardziej rozpoznawalna

- tymi optymistycznymi słowami rozpoczął swój wywiad w "Gościu Wiadomości" premier Mateusz Morawiecki. 

Jak powiedział Morawiecki, Polska jest krajem, w którym opłaca się robić biznes. 

- Polska jest znakomitym miejscem do inwestowania. Przed chwilą potwierdził to prezes jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie. Nasze rozwiązania promujące innowacyjną gospodarkę są bardzo dobre

- mówił szef rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/307292-premier-po-spotkaniu-w-davos-uzgodnilismy-ogromne-inwestycje-w-obszarze-badan-i-rozwoju]

Sukces gospodarczy Polski budzi podziw na całym świecie, o czym premier mówił chwilę później.

- Bardzo się cieszę, że i w Japonii i tutaj w Davos jest ogromne zainteresowanie Polską. Nie pytają czy sukces jest taki czy inny, tylko jakie są źródła sukcesu

- zaznaczył.

W takim razie jakie są źródła sukcesu? [polecam:https://niezalezna.pl/307241-kierunek-wysoko-zaawansowane-technologie-premier-zdradza-swoj-pomysl-na-przyszle-lata-polskiej-gospodarki]

- Przez nasze programy prospołeczne, prorodzinne spowodowaliśmy, że na rynku pojawiło się wielu świadomych konsumentów. Ta nasza polityka społeczna, którą zaproponowaliśmy, jest uważana za coś w rodzaju wzorca, który może być kopiowany w innych miejscach. Druga część sukcesu to naprawa finansów publicznych

- powiedział Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts