Oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski poinformował, że w mieście co jakiś czas nieformalna grupa fanów motoryzacji organizuje zloty. „Pod ich przykrywką często organizowane są nielegalne wyścigi po ulicach” – dodał policjant.

Takież spotkanie wyznaczyli na piątek i zaprosili na portalu facebook także policjantów. Zdając sobie sprawę z ironii zawartej w zaproszeniu, na konińskich ulicach w piątek wieczorem pojawiło się sześć nieoznakowanych bmw i jeden opel insignia, a także klika oznakowanych radiowozów, przeznaczonych do „uczestnictwa w zlocie”

- podał Jankowski.

W efekcie działań funkcjonariuszy wylegitymowano 46 kierowców. „40 zostało ukaranych mandatami bądź za zły stan techniczny samochodów, bądź za przekroczenie dozwolonej prędkości – za co pięciu kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące” – wymienił policjant. Dodał, że funkcjonariusze zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne.

Piątkowe działania konińskiej policji prowadzili m.in. funkcjonariusze drogówki działający w grupie SPEED zajmującej się zatrzymywaniem agresywnych kierowców, którzy w znacznym stopniu przekraczają dozwoloną prędkość.