Koncern zbrojeniowy Aselsan oraz Dyrekcja Przemysłu Obronnego Turcji podpisały pierwszy kontrakt na produkcję systemu Korkut w 2016 r. Pierwsze zestawy przeciwlotnicze nowej generacji zostały dostarczone do armii w marcu br. Tym samym do dyspozycji żołnierze posiadają już 13 zestawów Korkut. Do 2022 r. na wyposażeniu Türk Silahlı Kuvvetleri ma znaleźć się 40 baterii przeciwlotniczych, złożonych z 52 wozów ogniowych i 14 pojazdów dowodzenia.

Korkut to samobieżny przeciwlotniczy system, który dysponuje autonomiczną wieżą z dwoma 35 mm automatycznymi armatami Oerlikon KDC. Szybkostrzelność tego zestawu wynosi 1100 pocisków na minutę i umożliwia wyeliminowanie  takich celów jak śmigłowce, drony czy pociski na pułapie do 4 km. Na każdy zestaw składają się trzy platformy bojowe oraz jeden wóz dowodzenia i kontroli, który dysponuje radarem o zasięgu 70 km i systemem identyfikacji swój-obcy.

Warto przypomnieć, że zestawy korzystają z podwozia pływającego transportera opancerzonego ACV-30 dysponującego silnikiem o mocy 600 KM, które dostarczane jest przez podwykonawcę kontraktu, firmę FNSS.