Ważny apel ks. Midury do kierowców

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/jarmoluk

  

Z apelem o bezpieczne poruszanie się po drogach, aby nie było już więcej tragicznych zdarzeń – zwrócił się krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura z okazji obchodzonego 17 listopada dnia pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura zachęca do pamięci o tragicznych ofiarach wypadków.

- Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste

 – podkreślił ks. Midura.

Zaapelował też, aby obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych "były zawsze połączone z modlitwą za tych, którzy zginęli na drogach oraz za tych, którzy zostali poszkodowani – ciężko ranni, tracąc z tego powodu zdrowie i dorobek życia!".

Zainicjowany przez angielską organizację RoadPeace w 1993 r. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Crash Victims) – przez wiele lat znany jako Europejski Dzień Pamięci – jest obecnie obchodzony przez coraz więcej osób na całym świecie.

26 października 2005 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako corocznego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

19 listopada 2006 r. w Warszawie w katedrze polowej pierwszy raz w Polsce obchodzono uroczyście ten dzień. Obchody zorganizowało Krajowe Duszpasterstwo Kierowców, a przewodniczył im biskup polowy WP Tadeusz Płoski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lewica zapowiada połączenie

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Zarząd SLD był zgodny, że integracja lewicy poprzez połączenie SLD i Wiosny powinna rozpocząć się w sobotę 14 grudnia - powiedział wiceszef Sojuszu Tomasz Trela. Mamy ustalenie z Wiosną, że na szczeblu krajowym i wojewódzkim będą współprzewodniczący, jedna osoba z Sojuszu i jedna z Wiosny.

W sobotę zbiorą się władze statutowe SLD i Wiosny. Wówczas zapadną decyzje, które mają umożliwić konsolidację obu partii w jeden nowy projekt polityczny.

W środę w Warszawie obradował w tej sprawie zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Trela powiedział, że zarząd SLD wnikliwie przeanalizował propozycje statutowe przed sobotnią konwencją.

- Była dyskusja, ale wszyscy byliśmy zgodni, że integracja lewicy poprzez połączenie SLD i Wiosny powinna rozpocząć się 14 grudnia. Są drobne korekty, jeżeli chodzi o statut, ale zespoły Wiosny i SLD mają jeszcze o tym rozmawiać. Natomiast liczę na to, że 14 grudnia delegatki i delegaci SLD podejmą decyzję o zmianie statutu partii. Później mamy wspólne spotkanie z przedstawicielami Wiosny

- dodał polityk.

Pytany, czy podczas zarządu SLD padły propozycja nazwy nowej formacji, która powstanie z połączenia SLD i Wiosny, Trela przekazał, że nie było dyskusji na ten temat. - Jeszcze przed sobotą, albo w ścisłym kierownictwie SLD, czyli przewodniczący, sekretarz i wiceprzewodniczący, będziemy o tym rozmawiać, albo dopiero ta nazwa będzie zaprezentowana podczas konwencji w sobotę - powiedział wiceszef Sojuszu.

- Dzisiaj rozmawialiśmy o stronie programowej, organizacyjnej statutowej. Najważniejsze decyzje są takie, aby zachować struktury polityczne na każdym szczeblu, czyli żeby były struktury polityczne na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i oczywiście krajowym. Mamy ustalenie z Wiosną, że na szczeblu krajowym i na szczebla wojewódzkim będą współprzewodniczący: będzie jedna osoba wskazywana przez Wiosnę, druga przez SLD

- zapowiedział polityk SLD.

Pod koniec listopada Lewica Razem zadeklarowała, że nie połączy się w jedną partię z SLD i Wiosną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl