Mężczyźni zabili bezdomnego?

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

Zarzut zabójstwa 45-letniego bezdomnego usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy trzej mężczyźni w wieku 29, 31 i 63 lat. Od dwóch lat bezdomny miał status zaginionego. Dopiero przedwczoraj policja poznała miejsce ukrycia jego zwłok oraz domniemanych zabójców.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, do zbrodni miało dojść w kwietniu 2017 roku, w Świnicach Warckich (pow. łęczycki). Od tego właśnie czasu bezdomny był bezskutecznie poszukiwany; jego zaginięcie zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej, ponieważ 45-latek nie odebrał przysługującego mu zasiłku.

"Przedwczoraj na działce sąsiadującej z miejscem zbrodni, w miejscu wskazanym przez jednego z podejrzanych, wydobyto z ziemi zakopane tam szczątki; najprawdopodobniej jest to ciało ofiary przestępstwa. Przewieziono je do Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi, gdzie odbędzie się sekcja"

- podał Kopania.

Informacje o zabójstwie bezdomnego, miejscu ukrycia jego zwłok i prawdopodobnych sprawcach policjanci uzyskali podczas interwencji przeprowadzanej 11 listopada. Dwaj podejrzani w wieku 31 i 63 lat zostali od razu zatrzymani, trzeci - najmłodszy z nich - został natomiast dowieziony do prokuratury z aresztu śledczego, gdzie odbywa karę za kradzież z włamaniem.

Śledczy ustalili, że do zbrodni doszło wieczorem, gdy pokrzywdzony wraz z podejrzanymi pił alkohol w pustostanie, który zajmował. Został wówczas zaatakowany i pozbawiony życia - najprawdopodobniej poprzez uduszenie przy wykorzystaniu foliowej torebki. Następnie ciało zostało zakopane w budynku gospodarczym na działce, gdzie doszło do zbrodni.

Ustalono też, że kiedy rozpoczęły się poszukiwania bezdomnego, podejrzani zdecydowali się lepiej ukryć zwłoki. Nocą przenieśli je na teren sąsiedniej nieruchomości, gdzie zamieszkiwał jeden z podejrzanych i jego matka. Na polu wykopali głębszy niż poprzednio dół i umieścili w nim ciało swojej ofiary.

"Wszyscy trzej podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy zarzut zabójstwa. Prawdopodobnie jeszcze w środę Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skieruje do miejscowego sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie"

- zaznaczył Kopania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl