O tym filmie było głośno od samego początku: "Solid Gold" jeszcze w tym miesiącu w kinach!

Inspirowany kulisami afery Amber Gold thriller sensacyjny w reżyserii Jacka Bromskiego („Bilet na Księżyc”, „Anatomia zła”) "Solid Gold" wejdzie do kin 29 listopada. O tym filmie było głośno na długo przed premierą!

Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, ambitną policjantką. W czasie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Uciekając, zabija swoich oprawców, ale w służbowym raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef – Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

- tak brzmi oficjalny opis fabuły najnowszego filmu Jacka Bromskiego.

W obrazie inspirowanym kulisami afery Amber Gold  główne role zagrali Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Obok nich zobaczymy m.in.: Martę Nieradkiewicz, Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Olgierda Łukaszewicza, Artura Żmijewskiego, Mateusza Kościuszkiewicza, Andrzeja Konopkę, Olenę Leonenko-Głowacką, Krzysztofa Stroińskiego, Ewę Kasprzyk, Andrzeja Zielińskiego, Sławomira Orzechowskiego, Karolinę Staniec i Macieja Maleńczuka. Autorem zdjęć do filmu jest ceniony i wielokrotnie nagradzany operator Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Legiony”). Muzykę skomponował Louis Ludek Drizhal („Śmiertelna wyliczanka”), za montaż odpowiada Krzysztof Szpetmański („Chce się żyć”, „Papusza”). Producentem filmu jest Akson Studio – autorzy artystycznych i komercyjnych sukcesów takich dzieł, jak: „Miasto 44”, „Atak paniki”, „Powidoki” czy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. „Solid Gold” był jednym z filmów prezentowanych w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Film wejdzie do kin 29 listopada.

 

 Źródło: Kino Świat, niezalezna.pl

#Jacek Bromski #Andrzej Seweryn #Janusz Gajos #Solid Gold

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo