Będzie sensacyjny powrót do Bayernu? Pep Guardiola może zostać trenerem mistrzów Niemiec

Po dymisji Niko Kovaca w Bayernie Monachium trwają poszukiwania nowego trenera. Według informacji Sport-Bilda na krótkiej liście Bawarczyków pozostały trzy nazwiska. Chodzi o Erika ten Haga, Thomasa Tuchela i ... Pepa Guardiolę.

Pep Guardiola
fot. Thomas Rodenbücher [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

W Bayernie zdają się skłaniać do zatrudnienia trenera tymczasowego do czasu zakończenia obecnego sezonu. Taką rolę mógłby pełnić bezrobotny obecnie Arsene Wenger. Po efektownym zwycięstwie z Borussią Dortmund coraz głośniej mówi się również o tym, że na stanowisku przez najbliższe miesiące może pozostać obecnie zastępujący Kovaca Hansi Flick.

Pep Guardiola wróci do Bayernu Monachium?

Władze Bayernu w lecie planują jednak zatrudnić trenera z najwyższej półki. Według dobrze poinformowanych dziennikarzy Sport Bilda w grze pozostaje tylko trzech kandydatów: Są to Erki ten Hag (obecnie zatrudniony przez Ajax Amsterdam), Thomas Tuchel (PSG) oraz Pep Guardiola. Hiszpan w latach 2013-2016 z powodzeniem pracował w Monachium i po rozstaniu zapowiadał, że do Niemiec jeszcze chętnie wróci. Możliwe, że słabsze ostatnio wyniki Manchesteru City będą stanowiły podstawę do takiego rozwiązania.

 


Źródło: sportbild.de, niezalezna

#Bayern Monachium #Pep Guardiola #Bundesliga

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo