Skała, na której stanął polski dom

  

Inauguracja Sejmu IX kadencji odbyła się bezpośrednio po 11 listopada, kiedy to świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Rocznica ta nieodmiennie powinna przypominać, że samo istnienie Niepodległej nie jest dobrem danym nam raz na zawsze. Wręcz przeciwnie, suwerenność trzeba było krwawo wywalczyć, zadaniem obecnych pokoleń jest ją umacniać.

Jedynie bowiem niepodlegle państwo jest w stanie służyć interesom Polaków. To podstawowe zadanie stoi w szczególny sposób przed Sejmem i politykami wszystkich opcji i barw politycznych. Marszałek senior Antoni Macierewicz w poruszający sposób przypomniał o tym, że suwerenność Polski, a także jej pomyślny rozwój są bezpośrednio związane z fundamentami, na których oprzemy konstrukcję wspólnego domu i z których wspólnie czerpać będziemy siły konieczne do narodowego trwania. Od wieków skałą, na której nasi ojcowie wznosili polski dom, były zasady wyryte na kamiennych tablicach Dekalogu i chrześcijańskiej nauki społecznej – i to one są warunkiem koniecznym Niepodległej na kolejne 100 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts