Technologiczna abstynencja. Gwiazdy, które nie korzystają ze smartfonów

/ Drew de F Fawkes [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Brytyjska gwiazda muzyki pop, Robbie Williams nie ma telefonu komórkowego od 2006 roku. „Po prostu ich nie lubię” - wyznał piosenkarz w jednym z ostatnich wywiadów. W tej technologicznej abstynencji Robbie Williams dołączył do Eltona Johna oraz znanego reżysera Wernera Herzoga.  

Co ciekawe gwiazda muzyki pop, unikała telefonów komórkowych jeszcze przed erą iPhone oraz smartfonów. Jak poinformował The Guardian pomimo tego, że piosenkarz jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop w Wielkiej Brytanii oraz posiada miliony obserwujących jego profil w mediach społecznościowych, Robbie Williams ujawnił, że nie ma telefonu od trzynastu lat.
Biorąc udział w programie telewizyjnym Back of the Net Williams oznajmił widzom: „Nie mam telefonu od 2006 roku. Za to zawsze jestem przy komputerze, zawsze mam Wi-Fi… Pozbyłem się (mojego telefonu), ponieważ po prostu ich nie lubię.

W odniesieniu do mediów społecznościowych dodał: „Nie mam hasła do niczego, w przeciwnym razie moja kariera byłaby skończona… Mówię kilku osobom, co tam umieścić, a potem jest to  sprawdzane”. Słowa Robbiego Williamsa oznaczają, że nigdy nie posiadał smartfona, ponieważ zmieniający branżę iPhone wprowadzono na rynek w 2007 roku.

Williams nie jest jedynym celebrytą, który stroni od telefonu komórkowego. W 2016 roku Elton John powiedział, że również go nie posiada, a w zeszłym roku skarżył się na ich powszechne używanie, mówiąc, że zanim kamery zostały zainstalowane w telefonach, „można było sobie pozwolić na brak rozumu i publiczne zachowywanie się wyjątkowo źle i nikt byłby w stanie zrobić zdjęcia - co zrobiłem wiele razy! Niestety wszystko się zmieniło wraz z pojawieniem się technologii. Wyjście teraz to wysiłek”. 

Z kolei reżyser filmowy Werner Herzog, powiedział w 2016 roku: „Nie deleguję poznawania świata na aplikacje. Lubię nie być przez cały czas dostępny. A jednocześnie lubię wiedzieć, że żaden haker lub żaden wrogi rząd nie byłby w stanie mnie wyśledzić". Herzog dodał, że nie zadzwonił z telefonu stacjonarnego, przed skończeniem 17 roku życia.

Inni artyści z kolei poczynili niewielkie ustępstwa wobec nowoczesności, jak nagradzany Oscarem aktor Eddie Redmayne, który oznajmił, że zrezygnował ze smartfonu na rzecz staromodnego telefonu bez dostępu do Internetu. „Zalew e-maili był ciągły i próbowałem nadążyć w czasie rzeczywistym, kosztem życia chwilą” - powiedział. „W ciągu dnia czułem się o wiele bardziej żywy”.

Jak poinformował The Guardian ta technologiczna abstynencja nie przeszkadza Robbiemu Williamsowi w karierze, gdyż obecnie przygotowuje się on do wydania nowego, podwójnego albumu - „The Christmas Present” który się ukaże 22 listopada.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Fundusze z OFE do ZUS-u? Decyzja uczestników w wakacje 2020 roku

Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak / https://twitter.com/MFIPR_GOV_PL

  

Od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 roku uczestnicy OFE będą mieli czas na decyzję o ewentualnym przekazaniu funduszy z OFE do ZUS i złożenie stosownej deklaracji - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ws. harmonogramu zmian w przekształceniu OFE w IKE.

Ministerstwo przypomniało w poniedziałkowym komunikacie, że rząd zdecydował, iż ustawa dot. przekształcenia OFE w IKE wejdzie w życie 1 czerwca 2020 roku i zalecił dostosowanie do tej daty terminarza realizacji kluczowych procesów związanych z przekształceniem OFE w IKE.

Od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 roku uczestnicy OFE będą mieli czas na decyzję o ewentualnym przekazaniu funduszy z OFE do ZUS i złożenie stosownej deklaracji. Jej wzór, w rozporządzeniu, określi minister rodziny pracy i polityki społecznej

- czytamy w komunikacie.

Wybór IKE nie wymaga żadnych aktywności – środki zostaną przekazane automatycznie.

Zgodnie z projektem ustawy nastąpi to 27 listopada 2020 roku. Z tym dniem Powszechne Towarzystwa Emerytalne obecnie prowadzące OFE staną się Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych prowadzącymi specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte (SFIO), w które przekształcą się dzisiejsze Otwarte Fundusze Emerytalne

 - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl