Cibulkova po raz ostatni w meczu o stawkę zaprezentowała się pod koniec maja, odpadając w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open.

Jak wiecie, od kilku miesięcy nie brałam udziału w turniejach. To, co zaczęło się od powracającej kontuzji ścięgna Achillesa doprowadziło do jednego z najtrudniejszych momentów w moim życiu - decydowania, co dalej robić z moją tenisową karierę. Po długich przemyśleniach, rozmowach i ze wsparciem rodziny, przyjaciół i mojego sztabu, wreszcie postanowiłam, że już więcej nie wrócę do zawodowej gry. W tej chwili towarzyszy mi wiele emocji - smutek, strach przed nieznanych, ale i podekscytowanie tym, co przyniesie przyszłość

- zaznaczyła.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today, with mixed feelings, I have special news to share with you all. As you know I haven’t been playing tournaments for several months. What started as a recurring Achilles injury, developed into one of the most difficult moments in my life – deciding on what to do with my tennis career. After a lot of thinking, talks, and support from my family, friends, and my team, I have finally decided that I will not be returning to the courts as a competitive player. It is a moment filled with so many feelings - saddness, fear of the unknown, but also excitement of what life will bring in the future. I was one of the luckiest kids to stumble upon the road of a tennis player thanks to my wonderful parents and I will be forever grateful for their unconditional support. They did everything possible to keep me moving forward no matter how big the obstacles that stood in the way. I was also very fortunate to have a whole « village » of wonderful people around me who helped shape my career and help me achieve goals and dreams that children dream about. I am chosing today as the day I announce my retirement from tennis because this is also a day on which my biography is being launched with all of the details about my career. Writing the book was a journey on its own because it also brought lots of emotions and took a significant effort to open up about my personal life. I am honored to share this special book with all my fans. I am looking forward to step into the next part of my life and take on new challenges, spend happy times with my family, friends, making new friends, visiting new places, and making new memories. I will miss the support of my fans on the tennis court but will never forget you because tennis will always be a part of me. Pomeeee ;) New chapter begins now…. ❤️

Post udostępniony przez Dominika Cibulkova (@domicibulkova)

Podkreśliła szczególną rolę rodziców w rozwoju jej kariery oraz osób otaczających ją przez lata profesjonalnej gry. Jak dodała, podanie informacji o przejściu na sportową emeryturę we wtorek nie było przypadkowe - tego dnia odbyła się premiera jej autobiografii zatytułowanej "Tenis jest moim życiem". "On zawsze będzie częścią mnie" - zapewniła.

Cibulkova to finalistka Australian Open sprzed pięciu lat, w półfinale pokonała wówczas Agnieszkę Radwańską. Najlepiej wiodło się jej w 2016 roku, gdy zwyciężyła w czterech imprezach WTA. Najcenniejszy był triumf w kończącym sezon mastersie. Wtedy też wygrała ostatnią, jak na razie, edycję turnieju cyklu w Katowicach. W światowym rankingu najwyżej plasowała się na czwartym miejscu. Ostatnio, z uwagi na długą przerwę w grze, była dopiero 315.

Mierząca 1,61 m Słowaczka od dawna interesowała się modą. Jeszcze w trakcie kariery zainwestowała w tenisową akademię w Bratysławie i restaurację połączoną z klubem nocnym.