Fundacja Jonny'ego Danielsa uhonoruje Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. "Mamy ostatnią szansę"

Medal Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata / By Zala - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82378793

  

Mamy ostatnią szansę – Polacy, Żydzi, chrześcijanie, wszyscy - żeby okazać wdzięczność Sprawiedliwym wśród Narodów Świata - podkreśla w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes fundacji From the Depths Jonny Daniels. W czwartek fundacja uhonoruje Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

14 listopada fundacja From the Depths uhonoruje Sprawiedliwych wśród Narodów Świata - osoby różnych narodowości, które ratowały Żydów (odznaczenie "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata" jest nadawane przez instytut Jad Waszem).

Daniels w opublikowanej w środę rozmowie z "Rzeczpospolitą" wskazuje, że termin uroczystości jest związany z setnymi urodzinami Józefa Walaszczyka, najstarszego żyjącego ze Sprawiedliwych.

- Tak, 13 listopada pan Walaszczyk kończy 100 lat. Ale główna idea wydarzenia dotyczy Sprawiedliwych w ogóle. To wspaniałe, wartościowe pokolenie. Grupa osób, która powoli od nas odchodzi. Mamy ostatnią szansę – Polacy, Żydzi, chrześcijanie, wszyscy, żeby okazać im wdzięczność. To główny powód, dla którego zorganizowałem to wydarzenie

 - wskazuje.

Na uroczystości będą obecni Sprawiedliwi z Polski, Białorusi i Albanii. Przyjechać ma także były minister spraw zagranicznych Albanii Edmond Panariti, syn jednego z muzułmanów – Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Gościem będzie też Xhemal Veseli, jeden z ostatnich żyjących muzułmanów wyróżnionych tym tytułem. Daniels zapowiada, że obecni będą także politycy z Izraela.

- Zaprosiliśmy na wydarzenie polityków każdej dużej polskiej i izraelskiej partii. Szczególnie w czasach, gdy wszystko jest tak spolaryzowane, warto zrobić coś ważnego, obejmującego różne opcje polityczne. Ale na tym wydarzeniu w pierwszym rzędzie usiądą Sprawiedliwi, bo to wieczór specjalnie dla nich. Politycy są w drugim rzędzie

 - powiedział Daniels.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To już pewne. USA nałożą sankcje na Rosję za gazociąg Nord Stream 2

/ By Pjotr Mahhonin - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36805430

  

Projekt budżetu Pentagonu na nowy rok finansowy przewiduje sankcje na Rosję w związku z budową gazociągu Nord Stream 2, przedłuża plan wojskowej pomocy finansowej rzędu 300 mln dolarów i zawiera zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu przez Federację Rosyjską".

Komisje ds. sił zbrojnych Senatu i Izby Reprezentantów uzgodniły wczoraj, po wielomiesięcznych negocjacjach, rekordowy budżet w wysokości 738 mld dolarów. Określa go ustawa o wydatkach obronnych (National Defense Authorization Act - NDAA). Nowy rok budżetowy rozpoczął się 1 października.

Pomoc wojskowa dla Ukrainy po raz pierwszy przewiduje zakup pocisków rakietowych oraz rakiet przeciwokrętowych dla systemów obrony wybrzeża.

[polecam:https://niezalezna.pl/301250-beda-opoznienia-w-budowie-nord-stream-2-a-na-horyzoncie-jeszcze-amerykanskie-sankcje]

Dokument zawiera zapis o zakazie wojskowej współpracy z Rosją.

Ustawa zakazuje też przekazywania Turcji myśliwców F-35 i zawiera opinię Kongresu dotyczącą zakupu rosyjskich systemów obrony rakietowej S-400 przez Ankarę, który - jak czytamy w dokumencie - stanowi poważne pogwałcenie specjalnej ustawy o przeciwstawianiu się wpływom Rosji w Eurazji (CAATSA), a "prezydent powinien wdrożyć sankcje w myśl tej ustawy".

Projekt przeznacza 658,4 mld dolarów dla resortów obrony i energetyki na finansowanie programów obronnych i bezpieczeństwa, 71,5 mld - na wydatki związane z finansowaniem wojen poza granicami USA i 5,3 mld - na pokrywanie kosztów usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Przewidziano też środki na finansowanie nowych inicjatyw obronnych związanych ze wzrastającym zagrożeniem ze strony Rosji i Chin. Personel wojskowy ma otrzymać podwyżki uposażeń w wysokości 3,1 proc.

Oczekuje się, że ustawa zostanie ostatecznie uchwalona przez obie izby Kongresu przed końcem roku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl