Dwóch wicemarszałków Senatu z PiS?

PiS powinien mieć dwóch wicemarszałków w Senacie. Taka liczba jest uzasadniona i naturalna - powiedział dziś wieczorem w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk.

zdjęcie ilustracyjne
Katarzyna Czerwińska - Kancelaria Senatu

Dworczyk zaznaczył, że wybrano już marszałków Sejmu i Senatu. Wyraził nadzieję, że proces legislacyjny będzie przebiegał już bez żadnych opóźnień.

W Senacie trwa właśnie przerwa w obradach do godz. 20.20. W tym czasie będzie możliwość zgłaszania kandydatów na wicemarszałków Senatu. Najprawdopodobniej będzie ich czterech. Dworczyk powiedział, że uzasadnione i naturalne byłoby, gdyby PiS mógł wybrać spośród swoich senatorów dwóch wicemarszałków.

- Wydaje mi się, że to byłoby dosyć naturalne, biorąc pod uwagę wielkość klubu PiS [48 senatorów]

- powiedział.

Kandydat na wicemarszałka musi uzyskać poparcie 10 senatorów, a kandydatura ma być zgłoszona w gabinecie marszałka Senatu.

Szef KPRM zauważył także, w kontekście zabiegania o jak najszersze poparcie dla kandydata PiS na marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, że rzeczą naturalną jest prowadzenie dialogu politycznego.

- Wiele było takich sytuacji w historii polskiego parlamentaryzmu w III RP, gdzie [politycy] decydowali się połączyć z jakimś projektem politycznym, po to, żeby zrealizować swój plan, swój scenariusz, cele, z którymi szli do wyborów. Tym razem tak się nie stało, ale nie upatrywałbym w tym większego problemu

- powiedział i wyraził nadzieję, że parlament będzie normalnie pracował, a Senat nie będzie opóźniał procesu legislacyjnego.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Dworczyk #Senat

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo