Dwóch wicemarszałków Senatu z PiS?

zdjęcie ilustracyjne / Katarzyna Czerwińska - Kancelaria Senatu

  

PiS powinien mieć dwóch wicemarszałków w Senacie. Taka liczba jest uzasadniona i naturalna - powiedział dziś wieczorem w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk zaznaczył, że wybrano już marszałków Sejmu i Senatu. Wyraził nadzieję, że proces legislacyjny będzie przebiegał już bez żadnych opóźnień.

W Senacie trwa właśnie przerwa w obradach do godz. 20.20. W tym czasie będzie możliwość zgłaszania kandydatów na wicemarszałków Senatu. Najprawdopodobniej będzie ich czterech. Dworczyk powiedział, że uzasadnione i naturalne byłoby, gdyby PiS mógł wybrać spośród swoich senatorów dwóch wicemarszałków.

- Wydaje mi się, że to byłoby dosyć naturalne, biorąc pod uwagę wielkość klubu PiS [48 senatorów]

- powiedział.

Kandydat na wicemarszałka musi uzyskać poparcie 10 senatorów, a kandydatura ma być zgłoszona w gabinecie marszałka Senatu.

Szef KPRM zauważył także, w kontekście zabiegania o jak najszersze poparcie dla kandydata PiS na marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, że rzeczą naturalną jest prowadzenie dialogu politycznego.

- Wiele było takich sytuacji w historii polskiego parlamentaryzmu w III RP, gdzie [politycy] decydowali się połączyć z jakimś projektem politycznym, po to, żeby zrealizować swój plan, swój scenariusz, cele, z którymi szli do wyborów. Tym razem tak się nie stało, ale nie upatrywałbym w tym większego problemu

- powiedział i wyraził nadzieję, że parlament będzie normalnie pracował, a Senat nie będzie opóźniał procesu legislacyjnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Algeria: Byli premierzy skazani za korupcję i nadużycie władzy

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Sąd w Algierii skazał dziś dwóch byłych premierów tego kraju Ahmeda Ujahię i Abdelmaleka Sellala odpowiednio na 15 i 12 lat więzienia za korupcję i nadużycie władzy - podała oficjalna algierska agencja APS. Ponadto Ujahia dostał karę grzywny o równowartości 16 tys., a Sellal - 8 tys. dolarów.

Dwóch najwyższych urzędników państwowych z bliskiego kręgu byłego prezydenta Abdelaziza Butefliki - zmuszonego do rezygnacji w kwietniu br. pod presją protestów - zostało osądzonych wraz z innymi politykami i przedsiębiorcami.

Według APS były minister przemysłu Abdeslam Buszuareb, który uciekł za granicę, został skazany zaocznie na 20 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl