Zapadła decyzja. Wiadomo już, ilu będzie wicemarszałków w Sejmie

inauguracja obrad Sejmu IX kadencji / twitter.com/KancelariaSejmu

  

Posłowie zdecydowali, że w sejmie IX kadencji będzie pięciu wicemarszałków. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła przerwę w obradach i ustaliła, że czas na zgłaszanie kandydatów jest do godz. 19:00. Sejm ma wznowić obrady o godz. 19:15.

Projekty uchwał ustalające, że ma być pięciu wicemarszałków złożyły kluby PiS i Koalicji Obywatelskiej. W głosowaniu za taką liczbą wicemarszałków opowiedziało się 401, 9 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Poseł PiS Łukasz Schreiber uzasadniał, że prezydium Sejmu złożone z pięciu wicemarszałków będzie odzwierciedlało w sposób proporcjonalny skład Izby. Ponadto, jak mówił, PiS chce szanować prawa mniejszości parlamentarnej.

Także poseł KO Borys Budka argumentował, że każdy klub parlamentarny powinien mieć swojego przedstawiciela w prezydium.

Według dotychczasowych zapowiedzi przedstawicieli ugrupowań sejmowych, kandydatem Lewicy na wicemarszałka Sejmu ma być lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Z kolei Koalicja Obywatelska zamierza zgłosić Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zasiadała w prezydium Sejmu w poprzedniej kadencji. Piotr Zgorzelski jest kandydatem klubu PSL-Koalicja Polska. Klub PiS nie poinformował jeszcze, kogo zgłosi, dotychczas w tym kontekście padały nazwiska dwojga wicemarszałków poprzedniej kadencji: Ryszarda Terleckiego i Małgorzaty Gosiewskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts