W najnowszym numerze „GP”: Prawdziwa historia AK-owca od Banasia. Demaskujemy kłamstwa

Okładka tygodnika "Gazeta Polska" / Gazeta Polska

  

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym w kioskach od środy 13 listopada) tematem przewodnim jest tekst Doroty Kani „Prawdziwa historia AK-owca od Banasia. Demaskujemy kłamstwa dziennikarzy”, w którym dziennikarka przybliża Czytelnikom postać Henryka Stachowskiego – człowieka, który przepisał kamienicę w Krakowie Marianowi Banasiowi.

Dorota Kania informuje o ustaleniach Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie Henryka Stachowskiego.

„Człowiek, który przepisał kamienicę w Krakowie Marianowi Banasiowi – był żołnierzem Armii Krajowej i działał w oddziale dywersji podległym Okręgowi Kedywu w Krakowie. Brał udział w akcjach dywersyjnych AK; oskarżony m.in. o próbę ucieczki z więzienia był represjonowany, torturowany, a w latach 80. działał w Solidarności – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej”.

- czytamy w artykule Doroty Kani.

Ponadto w numerze

Tekst Jacka Liziniewicza „Rząd kontynuacji. Nowe twarze u Morawieckiego”.

„Prawo i Sprawiedliwość zakończyło już okres przepychanek o stanowiska w rządzie. W piątek poznaliśmy nazwiska większości ministrów. Nowa drużyna Mateusza Morawieckiego to w dużej mierze kontynuacja dotychczasowej linii, ale w rządzie pojawią się również nowe twarze”.
- czytamy w artykule.

Szczególnej uwadze polecamy wywiad z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem

„W poprzedniej kadencji budowaliśmy fundamenty. Czas zacząć wznosić gmach niepodległego państwa opartego na zasadach wywiedzionych z chrześcijańskiej nauki społecznej”.
- mówi w rozmowie z Adrianem Stankowskim marszałek senior Antoni Macierewicz.

Tomasz Łysiak przypomina sylwetkę Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”
 
Natomiast Maciej Kożuszek w tekście „Aborcjonistka z piekła rodem. Tajemnice założycielki Planned Parenthood” przybliża nieznane fakty na temat Margaret Sanger.

„Chodzi o wolność wyboru i prawo kobiety do decydowania o swoim ciele – powtarzają dzisiaj zwolennicy aborcji. Ale Margaret Sanger – założycielce ruchu aborcyjnego w USA – chodziło o coś zupełnie innego – o czystość rasy”.
- czytamy w artykule.


Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie reformować sądów - rekomenduje Komisja Wenecka. Komisja Europejska zaleca "wdrożyć zalecenia"

/ pixabay.com

  

Komisja Europejska nie odpuszcza Polsce. Chce, by polski rząd "prawidłowo" wdrożył zalecenia Komisji Weneckiej. Jak poinformował w przesłanym oświadczeniu rzecznik KE Christian Wigand, Komisja dokładnie "przeanalizuje opinię KW i uwzględni ją w swojej ocenie."

[polecam:https://niezalezna.pl/306456-czlonek-komisji-weneckiej-mowi-wprost-opinia-komisji-napisana-na-zamowienie]

Komisja Europejska przyjmuje do wiadomości opinię Komisji Weneckiej w sprawie nowego projektu ustawy o sądownictwie, opublikowaną wczoraj. Ważne jest prawidłowe wdrożenie zaleceń Komisji Weneckiej. Komisja Europejska dokładnie przeanalizuje opinię, która zostanie uwzględniona w jej ocenie

 - wskazał Wigand.

Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, w wydanej w czwartek opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych oceniła, że niektóre z zapisów przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności sądownictwa w Polsce.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts