Papież mówił dziś wiele o politykach. "Niektórzy wolą obelgi od czystej dyskusji"

/ pixabay.com/CC0/Annett_Klingner

  

Papież Franciszek mówił w homilii podczas dzisiejszej mszy w Watykanie o politykach, którzy niszczą siebie nawzajem. Jak zauważył, niektórzy wolą obrzucanie się obelgami od "zdrowej i czystej dyskusji politycznej" dla dobra kraju.

W czasie mszy w kaplicy Domu świętej Marty papież powiedział, że politycy stają często wobec "pokusy oczerniania, zniszczenia" swego rywala.

Politycy - stwierdził - mówią niekiedy: "Ja jestem dobry, ale ten drugi wydaje się ode mnie lepszy"; "dlatego wykończę go obelgą".

Franciszek podkreślił, że szatan istnieje i jego zazdrość o to, że Bóg przyjął ludzką naturę, doprowadziła go do niszczenia ludzkości. Dlatego, wyjaśnił, panuje zazdrość, zawiść, rywalizacja i chęć niszczenia innych. Tymczasem "moglibyśmy żyć jak bracia, wszyscy w pokoju" - zauważył.

Papież zachęcił do refleksji nad tym, dlaczego na świecie jest tyle nienawiści.

- Panuje ona w rodzinach, w dzielnicy, w miejscu pracy i w polityce - dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny wybuch gazu w Szczyrku. Koniec identyfikacji ofiar

zdjęcie ilustracyjne / fot. bielsko.slaska.policja.gov.pl

  

Prokuratura zakończyła identyfikację wszystkich ofiar wybuchu gazu, do którego doszło 4 grudnia w domu jednorodzinnym w Szczyrku. Eksplozja zabiła osiem osób, wśród nich czworo dzieci. Zakończenie sekcji zwłok i identyfikacji otwiera możliwość zorganizowania pogrzebów ofiar katastrofy.

- Identyfikacja została zakończona. Nie ma już przeszkód do wydania ciał ofiar rodzinie

- powiedziała dziś rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Agnieszka Michulec.

Sekcje zwłok zmarłych przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Termin pogrzebów ofiar nie został jeszcze ustalony - będzie to decyzja rodziny zmarłych.

Bielska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Prok. Michulec przypomniała w poniedziałek, że dla dobra toczącego się postępowania, na obecnym etapie śledczy nie udzielają bliższych informacji o jego przebiegu.

Prokuratura czeka na pisemne opinie powołanych w tej sprawie biegłych z zakresu fizykochemii, budownictwa, gazownictwa, geodezji i geologii.

Przed tygodniem śledczy potwierdzili, że jest związek między wybuchem gazu w Szczyrku a pracami budowlanymi prowadzonymi pod ulicą, przy której stał zniszczony dom. Podczas oględzin georadarem ujawniono miejsce przerwania gazociągu, które później zostało odsłonięte i poddane szczegółowym oględzinom.

Prokuratura nie komentuje pojawiających się w mediach już krótko po tragedii informacji, że prowadzone w pobliżu domu prace budowane powinny być - zgodnie z wydanym zezwoleniem - wykonywane metodą otwartego wykopu, a nie podziemnego przewiertu.

- Informacje w tym zakresie są częścią ustaleń śledztwa, których na obecnym etapie nie ujawniamy

- wyjaśniła prokurator.

Do tragedii w Szczyrku doszło 4 grudnia wieczorem. Wybuch gazu zniszczył całkowicie trzykondygnacyjny dom. Ratownicy znaleźli w gruzach osiem ciał ofiar, w tym czworga dzieci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl