Zdewastował kościół w Olecku. Został zatrzymany

/ http://olecko.policja.gov.pl/

  

Policja poinformowała, że zatrzymała mężczyznę, który w połowie września namalował sprayem napisy i rysunki na kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku na Mazurach. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych.

Jak powiedziała podkom. Justyna Sznel z policji w Olecku, 23-letniego podejrzanego policjanci zatrzymali w czwartek.

"Zatrzymany usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych oraz zniszczenia mienia. Przyznał się do winy. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego"

- mówiła podkom. Sznel.

Dodała, że podejrzany tłumaczył swoje zachowanie wypitym alkoholem. Nie był wcześniej notowany przez policję. "Od niedawna mieszka w Olecku, pochodzi z Wrocławia" - wyjaśniła policjantka.

Wykonane czarnym sprayem rysunki oraz napisy "katolicyzm zwodzi" i "nie wódź" pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę, 14-15 września, na głównych drzwiach i elewacji kościoła przy pl. Wolności oraz na murze otaczającym świątynię. Sylwetkę sprawcy dewastacji, uciekającego z miejsca przestępstwa, zarejestrowały kamery monitoringu.

Po zdarzeniu proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Olecku ks. prałat Lech Janowicz mówił, że nigdy wcześniej nie dochodziło tam do tego typu aktów wandalizmu. Jak wówczas oceniał, można zastanawiać się, czy dewastacja nie była reakcją na akcję modlitewną "Polska pod Krzyżem", która odbyła się w oleckim kościele na kilka godzin wcześniej.

Straty poniesione przez parafię w związku usunięciem skutków wandalizmu sięgały blisko 2 tys. zł, niezbędne było m.in. szlifowanie głównych drzwi świątyni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

To kolejna zakończona sukcesem szarża premiera! „Pierwszy raz od 20 lat pojawił się wyjątek”

/ https://twitter.com/PremierRP/status/1205069896532578304/photo/1

  

Szef KPRM Michał Dworczyk na swoim profilu na Twitterze napisał, że pierwszy raz od 20 lat pojawił się wyjątek w konkluzjach szczytu Rady Europejskiej. "Premier Mateusz Morawiecki w ciężkich negocjacjach ustalił zwolnienie dla Polski od unijnego zobowiązania do neutralności klimatycznej do 2050" - podkreślił. Jak dodał. komentatorzy w UE nie ukrywają: to kolejna zakończona sukcesem szarża.

Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli ws. osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r., ale Polska nie była w stanie zadeklarować woli wdrożenia tego celu.

Temat ma powrócić na szczycie szefów państw i rządów UE w czerwcu 2020 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/301756-klimatyczne-priorytety-polski-premier-wskazuje-czyste-powietrze-i-redukcja-emisji-dwutlenku-wegla]

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż do konkluzji szczytu UE wpisana została zasada, że Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej.

- napisał w piątek Dworczyk na Twitterze. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl