Marszałek senior o "narodowym odrodzeniu" po roku 2010. "To był moment przełomowy"

Antoni Macierewicz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Absolutna większość wyborców wsparła te ugrupowania, które odwoływały się do wartości narodowych, niepodległościowych, katolickich. Ukształtowanie naszych instytucji państwowych, życia gospodarczego, zgodnie z tymi wartościami to nasze największe zadanie, które stoi przed obecnym Sejmem - powiedział podczas inaugurującego IX kadencję Sejmu posiedzenia marszałek senior Antoni Macierewicz.

- Absolutna większość wyborców wsparła te ugrupowania, które odwoływały się do wartości narodowych, niepodległościowych, katolickich. Ukształtowanie naszych instytucji państwowych, życia gospodarczego, zgodnie z tymi wartościami to nasze największe zadanie, które stoi przed obecnym Sejmem. Polacy mają prawa oczekiwać, że ich wola będzie uszanowana

- mówił podczas inauguracji Sejmu IX kadencji marszałek senior.

Antoni Macierewicz dodał, że odpowiedzialność za to spada przede wszystkim na większość rządową. 

- Polacy po raz pierwszy dali jednej formacji obowiązek utworzenia jednorodnego rządu. To wielkie zaufanie, której nie miał żaden rząd ani przywódca w powojennej historii Polski. Ono musi zostać utrzymane - mówił marszałek senior.

Antoni Macierewicz zaznaczył, że to zwycięstwo nie było przypadkiem.

To efekt realizacji zasad polityki niepodległościowej rozpoczętej przez rząd premiera Jana Olszewskiego, kontynuowanej później przez rządy PiS. Przełomem było odrodzenie narodowe po roku 2010 - wielka fala powrotu patriotyzmu, obowiązków polskich, szczególnie wśród młodzieży, która najmocniej przeżyła dramat katastrofy smoleńskiej

- dodał Macierewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Syrii codziennie giną ludzie

/ pixabay.com

  

- Mimo zawieszenia broni w Syrii codziennie giną cywile - alarmowała Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet, apelując o natychmiastowe wstrzymanie działań zbrojnych w prowincji Idlib.

"Jest to głęboko niepokojące, że cywile wciąż, każdego dnia, są zabijani w atakach rakietowych z lądu i powietrza"

- ubolewała Bachelet w oświadczeniu.

W czwartek Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) przekazało, że około 350 tys. syryjskich cywilów, w większości kobiet i dzieci, musiało w ostatnich tygodniach opuścić domy w wyniku wznowionej w grudniu ofensywy sił syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada w Idlibie.

OCHA zaalarmowało, że sytuacja humanitarna w Idlibie nadal pogarsza się w wyniku eskalacji działań wojennych mimo obowiązującego od 12 stycznia zawieszenia broni, które zostało uzgodnione między wspierającą syryjskie siły Rosją a Turcją, popierającą syryjskich rebeliantów, dla których Idlib jest ostatnim bastionem.

W wojnie w Syrii, która rozpoczęła się w marcu 2011 roku od stłumienia przez syryjskie siły bezpieczeństwa prodemokratycznych protestów, a później przekształciła w konflikt regionalny z udziałem mocarstw, śmierć poniosło ponad 380 tys. ludzi, w tym 115 tys. cywilów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts