Prezydent zaapelował o wzajemny szacunek w debacie publicznej: Polska jest jedna, jest wspólna

Inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji / @KancelariaSejmu

  

- Proszę by język debaty parlamentarnej nie był radykalny, był językiem szacunku, by debata parlamentarna nie obrażała, ani nie budziła zgorszenia, by zachowania w parlamencie miały charakter twórczy, a nie destrukcyjny. (...) Polska jest jedna, jest wspólna - apelował Andrzej Duda do posłów, podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od odegrania hymnu państwowego. Otworzył je marszałek senior Antoni Macierewicz (PiS) powołany przez prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów.

Podczas swego przemówienia Andrzej Duda zaapelował do nowo wybranych posłów o umiar i wzajemny szacunek.

- Proszę by język debaty parlamentarnej nie był radykalny, był językiem szacunku, by debata parlamentarna nie obrażała, ani nie budziła zgorszenia, by zachowania w parlamencie miały charakter twórczy, a nie destrukcyjny

- prosił prezydent.

- Polska jest jedna, jest wspólna i w najważniejszych sprawach dla Polski potrzebna nam jest jedność. Ogromnie bym chciał, żebyście państwo tutaj, w tej izbie te właśnie sprawy umieli rozpoznać. To ma znaczenie fundamentalne. Mam świadomość że jesteśmy demokratycznym społeczeństwem i dzisiaj wolno mieć różne poglądy i bardzo dobrze, że one są bo to jest demokracja. Gdyby ich nie było Byłoby groźnie

- podkreślał Andrzej Duda.

- Widzę w ostatnich latach wiele kryzysów na tym tle. Widzę w ostatnich latach, w różnych sferach, zdarzają takie wypowiedzi, które w Polsce mogą ranić, uderzają właśnie w te najgłębsze warstwy naszej tradycji, źródła naszego pochodzenia, w to wszystko w czym wyrośliśmy i co bardzo mocno chcę podkreślić, co przez wiele lat ogromnie trudnej naszej historii, pozwalało nam przetrwać najczarniejsze momenty

- powiedział Prezydent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zakażeni w domu opieki dla osób starszych

/ RGY23

  

53 pensjonariuszy i 12 pracowników domu opieki dla osób starszych w Budapeszcie zostało zakażonych koronawirusem – poinformowała naczelna lekarz Węgier Cecilia Mueller na konferencji prasowej online.

Mueller powiedziała, że chodzi o największy dom opieki w Budapeszcie. „W chwili obecnej według najnowszych danych u 53 pensjonariuszy i 12 pracowników stwierdzono wynik pozytywny (testu na obecność koronawirusa)” – oświadczyła.

Zaznaczyła, że nie ma jeszcze wszystkich wyników testów przeprowadzonych w tej instytucji. Dodała, że pracownicy domów opieki powinni w miarę możliwości jak najrzadziej korzystać z komunikacji publicznej.

Wcześniej we wtorek Mueller powiedziała, że stwierdzono zakażenia w dwóch domach opieki w Budapeszcie znajdujących się w gestii samorządu.

Potwierdziła też, że poddano kwarantannie oddział internistyczny jednego ze szpitali w Budzie ze względu na przypadki zakażenia koronawirusem. Nie podała szczegółów. Wcześniej portal Index.hu pisał, że w ciągu ostatniego tygodnia u co najmniej pięciu pracowników oddziału oraz u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem.

„Musimy się liczyć z tym, że mogą być oddziały, w przypadku których tymczasowo zarządzamy kwarantannę epidemiczną, bo bezwzględnie wymaga tego bezpieczna opieka nad chorymi”

– dodała Mueller.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 817 przypadków zarażenia koronawirusem. 47 osób zmarło, a 71 uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts