PSL znalazło funkcję dla Kukiza. Będzie szefem Rady Koalicji Polskiej

Paweł Kukiz / By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46328818

  

Powołano Radę Koalicji Polskiej, w której skład wchodzą szefowie poszczególnych ugrupowań; szefem Rady został wybrany Paweł Kukiz - poinformował dzisiaj prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dzisiaj przed południem zebrał się klub parlamentarny PSL-Koalicji Polskiej. Przewodniczącym klubu został Kosiniak-Kamysz. Kandydatami na wicemarszałków Senatu i Sejmu zostali Michał Kamiński i Piotr Zgorzelski.

- Pierwszą decyzją, jaką podjął klub parlamentarny, była chęć kontynuowania budowy Koalicji Polskiej skupionej w klubie parlamentarnym, ale rozszerzonej również o nowe środowiska, które zgłaszają się do nas. Oprócz środowiska PSL, Kukiz'15, Unii Europejskich Demokratów, Konserwatystów Marka Biernackiego i samorządowców bezpartyjnych również nowe środowiska, o których będziemy informować, chcą dołączyć do Koalicji Polskiej

 - powiedział dziennikarzom po posiedzeniu klubu Kosiniak-Kamysz.

Jak przekazał powołano Radę Koalicji Polskiej, w skład której wchodzą szefowie poszczególnych ugrupowań, a Kukiz został szefem tej Rady.

- To jest gwarancja budowy i ciągłości trwania Koalicji. Kukiz nie chciał objąć funkcji w Sejmie, chce być z ludźmi, chce być w terenie i funkcja szefa Rady mu to umożliwi

 - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komisarz Wojciechowski zapowiada obronę budżetu rolnictwa: Chcąc mieć rezultaty, trzeba dać odpowiedni wkład

Janusz Wojciechowski / flickr.com/European Parliament/CC BY-SA 2.0

  

- Będę bronił budżetu Wspólnej Polityki Rolnej przed jakimikolwiek propozycjami jego zmniejszenia - oświadczył w Brukseli komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który wziął udział w konferencji poświęconej perspektywom unijnego rolnictwa.

Janusz Wojciechowski podkreślił, że nowe zadania, jakie stawia się przed unijnym rolnictwem, wymagają dodatkowej pomocy.

„Chcąc mieć rezultaty, trzeba dać odpowiedni wkład. Jeśli oczekujemy większego wkładu rolnictwa europejskiego w Europejski Zielony Ład, to potrzebny jest większy wkład w rolnictwo. To są rzeczy absolutnie ze sobą związane”

– powiedział komisarz.

Komisja Europejska ma przedstawić jutro szczegóły dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu. To flagowy program nowej Komisji Europejskiej, który przez transformację energetyki, przemysłu i całej gospodarki ma doprowadzić do neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Janusz Wojciechowski wskazał, że ta kwestia jest związana z przyszłymi ramami finansowym UE. Komisarz podkreślił, że zamierza bronić też przyszłego budżetu Wspólnej Polityki Rolnej przed próbami jego ograniczenia.

„Mamy propozycję budżetu przygotowaną przez poprzednią Komisję Europejską, która jest podtrzymywana przez obecną Komisję. (…) Decyzja, co do budżetu jest w rękach państw członkowskich. Moją rolą jako komisarza jest bronić budżetu (na rolnictwo)”

– mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl