PSL znalazło funkcję dla Kukiza. Będzie szefem Rady Koalicji Polskiej

Powołano Radę Koalicji Polskiej, w której skład wchodzą szefowie poszczególnych ugrupowań; szefem Rady został wybrany Paweł Kukiz - poinformował dzisiaj prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Paweł Kukiz
By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46328818

Dzisiaj przed południem zebrał się klub parlamentarny PSL-Koalicji Polskiej. Przewodniczącym klubu został Kosiniak-Kamysz. Kandydatami na wicemarszałków Senatu i Sejmu zostali Michał Kamiński i Piotr Zgorzelski.

- Pierwszą decyzją, jaką podjął klub parlamentarny, była chęć kontynuowania budowy Koalicji Polskiej skupionej w klubie parlamentarnym, ale rozszerzonej również o nowe środowiska, które zgłaszają się do nas. Oprócz środowiska PSL, Kukiz'15, Unii Europejskich Demokratów, Konserwatystów Marka Biernackiego i samorządowców bezpartyjnych również nowe środowiska, o których będziemy informować, chcą dołączyć do Koalicji Polskiej

 - powiedział dziennikarzom po posiedzeniu klubu Kosiniak-Kamysz.

Jak przekazał powołano Radę Koalicji Polskiej, w skład której wchodzą szefowie poszczególnych ugrupowań, a Kukiz został szefem tej Rady.

- To jest gwarancja budowy i ciągłości trwania Koalicji. Kukiz nie chciał objąć funkcji w Sejmie, chce być z ludźmi, chce być w terenie i funkcja szefa Rady mu to umożliwi

 - powiedział Kosiniak-Kamysz.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Koalicja Polska #PSL #Paweł Kukiz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo