Nowa kadencja Sejmu będzie cięższa dla PiS? Wassermann: Szczególnie na początku

/ fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Czy rozpoczynająca się dzisiaj nowa kadencja Sejmu będzie dla Prawa i Sprawiedliwości cięższa niż poprzednia? - Myślę, że tak, zwłaszcza na początku. Przypominam sobie pierwsze posiedzenie 4 lata temu i istnieje duża potrzeba ze strony części posłów, zwłaszcza nowych, żeby zaistnieć. Mównica jest bardzo dobrym miejscem do tego - powiedziała w rozmowie w Lidią Lemaniak, reporterką portalu niezalezna.pl, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Wassermann.

W rozpoczynającej się dzisiaj IX kadencji Sejmu, klub Prawa i Sprawiedliwości będzie reprezentowany przez 235 posłów. W sejmowych ławach znajdą się również przedstawiciele konglomeracyjnych środowisk politycznych - Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Lewicy oraz Konfederacji.

W ocenie Małgorzaty Wassermann, posłanki PiS, dla Prawa i Sprawiedliwości ta kadencja będzie cięższa niż poprzednia, "zwłaszcza na początku".

- Przypominam sobie pierwsze posiedzenie 4 lata temu i jednak istnieje duża potrzeba ze strony części posłów, zwłaszcza nowych, żeby zaistnieć. Mównica jest bardzo dobrym miejscem do tego i spodziewam się, że wielu posłów będzie chciało z tego skorzystać. Na początku będzie to trudne dla nas, na pewno dużo pracy będzie miał marszałek Sejmu, ale liczę, że w miarę upływu czasu, tak jak w poprzedniej kadencji, to się uspokoi

- oceniła parlamentarzystka w rozmowie z reporterką portalu niezalezna.pl, Lidią Lemaniak.

Inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji rozpocznie się dziś o godzinie 12.00.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bezprecedensowe straty włoskiej turystyki

zdjęcie ilustracyjne / bogitw CC0

  

Z powodu szerzenia się koronawirusa we Włoszech branża turystyczna w tym kraju znalazła się w bezprecedensowym kryzysie - alarmuje federacja stowarzyszeń biur podróży i agencji turystycznych (FIAVET). Minister kultury, odpowiedzialny za turystykę zwołał naradę.

Przedstawiciele sektora turystycznego zwracają uwagę na liczne przyczyny ogromnych trudności właścicieli hoteli i firm świadczących usługi w tej branży: decyzja rządu o odwołaniu wszystkich szkolnych wycieczek, masowe zjawisko rezygnacji wystraszonych cudzoziemców z przyjazdu do Italii i anulowania rezerwacji, spadek liczby Włochów jadących na narty na północ kraju.

Jak się zauważa, do kryzysu doszło w okresie, który tradycyjnie mija pod znakiem pełnych hoteli w górskich kurortach, zwłaszcza w popularnych ośrodkach narciarskich i w Wenecji, masowo odwiedzanej zawsze z okazji karnawału. W tym roku został on skrócony z powodu szerzenia się wirusa, a w weneckich hotelach zanotowano spadek rezerwacji o 40 procent.

Kryzys z powodu rosnącej liczby przypadków zakażeń groźnym wirusem dotknął regionów masowo odwiedzanych właśnie w tym okresie, w tym przede wszystkim Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu, Emilii-Romanii.

Na setki milionów euro szacuje się straty wynikające z tego, że w całych Włoszech odwołano wszystkie szkolne wycieczki; zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

- Sytuacja wymknęła się spod kontroli i jest absolutnie poważna. Oczekujemy zdecydowanej interwencji ze strony rządu, bo firmy turystyczne , które wnoszą 13 procent do PKB nie mogą być pozostawione same sobie

- powiedziała prezes FIAVET Ivana Jelinic w rozmowie z Ansą.

- Jeśli runie turystyka, nic nie zostanie - dodała.

Przedstawiciele tego sektora wyrażają już obawy, że równie ponuro zapowiada się okres świąt wielkanocnych, gdy tradycyjnie do Włoch przybywały zawsze miliony turystów.

W związku z apelami o interwencję minister kultury Dario Franceschini, odpowiedzialny też za branżę turystyczną, zwołał na piątek nadzwyczajną pilną naradę z udziałem przedstawicieli tego sektora.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts