Doradca prezydenta: Rosja sympatyzuje z niektórymi odłamami Ruchu Narodowego i je wzmacnia

Władimir Putin / fot Witwicki A/Gazeta Polska

  

- Jest sporo informacji wskazujących, że nasz wschodni sąsiad sympatyzuje z niektórymi przynajmniej odłamami Ruchu Narodowego i je wzmacnia. To oczywiście nie może budzić entuzjazmu - powiedział dziś doradca prezydenta RP prof Andrzej Zybertowicz, komentując możliwe niebezpieczeństwo pojawienia się "polskiego Jobbiku".

Pod koniec kwietnia zeszłego roku, podczas trwającej wówczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego informowaliśmy o zagadkowej przeszłości niektórych kandydatów Konfederacji, której trzon stanowią m.in. Ruch Narodowy i partia Korwin. 

Doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz był dziś pytany w radiu TOK FM o to, czy dla obozu Zjednoczonej Prawicy możliwe jest niebezpieczeństwo pojawienia się "polskiego Jobbiku", czyli osiągnięcie przez Ruch Narodowy stałego poparcia na poziomie 7-8 proc.

"Gdyby rzecz się sprowadzała tylko do tego, że w gamie ideowych opcji pojawia się opcja bardziej radykalna politycznie i aksjologicznie od obozu Zjednoczonej Prawicy to byłby to normalny efekt dzisiejszego pluralizmu, czy - na niektórych polach - hiperpluralizmu. Natomiast jest sporo informacji wskazujących, że nasz wschodni sąsiad sympatyzuje z niektórymi przynajmniej odłamami tego ruchu i je wzmacnia. To oczywiście nie może budzić entuzjazmu"

- podkreślił Zybertowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie reformować sądów - rekomenduje Komisja Wenecka. Komisja Europejska zaleca "wdrożyć zalecenia"

/ pixabay.com

  

Komisja Europejska nie odpuszcza Polsce. Chce, by polski rząd "prawidłowo" wdrożył zalecenia Komisji Weneckiej. Jak poinformował w przesłanym oświadczeniu rzecznik KE Christian Wigand, Komisja dokładnie "przeanalizuje opinię KW i uwzględni ją w swojej ocenie."

[polecam:https://niezalezna.pl/306456-czlonek-komisji-weneckiej-mowi-wprost-opinia-komisji-napisana-na-zamowienie]

Komisja Europejska przyjmuje do wiadomości opinię Komisji Weneckiej w sprawie nowego projektu ustawy o sądownictwie, opublikowaną wczoraj. Ważne jest prawidłowe wdrożenie zaleceń Komisji Weneckiej. Komisja Europejska dokładnie przeanalizuje opinię, która zostanie uwzględniona w jej ocenie

 - wskazał Wigand.

Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, w wydanej w czwartek opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych oceniła, że niektóre z zapisów przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności sądownictwa w Polsce.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts