Polskość to normalność!

  

Uradowała mnie niezmiernie wieść o przyznaniu Orderu Orła Białego prof. Andrzejowi Nowakowi, gdyż zaiste trudno znaleźć wśród twórców myśli polskiej kogoś równie zasłużonego! Jego monumentalne „Dzieje Polski” są wszak właśnie wydobywaniem z mroków historii prawdy o narodzinach idei tej polskości, utwierdzaniu jej i odradzaniu po upadku.

A to przecież kolejne jego dzieło, nie można zapominać, jak ogromną rolę odegrała w tej materii współtworzona przezeń jeszcze w solidarnościowym podziemiu wydawniczym „Arka” (później przemianowana na „Arcana”) i powiązane z nią wydawnictwo. A polskość opiewana przez prof. Nowaka ma tę najpiękniejszą nutę z dobrych czasów I Rzeczypospolitej, streszczającą się w słynnym zawołaniu: Wolni z wolnymi, równi z równymi! Wśród owych wolnych i równych pan profesor jest zaiste primus inter pares!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts