Czego zazdrościłyby nam poprzednie pokolenia? Prezydent: "Prawdziwie wolnego państwa, coraz zamożniejszego"

"Od 30 lat cieszymy się prawdziwie wolnym państwem, które staje się coraz zamożniejsze, które w coraz większym stopniu dba o obywatela, o jego możliwości poprzez zrównoważony rozwój kraju" - powiedział dziś w Rypinie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda z małżonką
twitter.com/jakub_szymczuk

Prezydent w Rypinie wziął udział w uroczystości nadania nazwy skwerowi "100-lecia Odzyskania Niepodległości", a także wspólnie z mieszkańcami śpiewał pieśni patriotyczne.

Andrzej Duda podkreślił, że jest coś niezwykle ważnego i głębokiego w wieczornych spotkaniach 11 listopada, podczas których wspólnie śpiewa się pieśni patriotyczne. Mówił, że jest to nawiązanie do kultury i tożsamości naszych przodków w czasach, kiedy Polska była pod zaborami.

Cieszę się, że w kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, już 101. - kiedy od 30 lat cieszymy się rzeczywiście prawdziwym, wolnym, niepodległym, suwerennym państwem, kiedy możemy ten 11 listopada zupełnie swobodnie świętować, bo przecież komuniści tego zabraniali - coraz częściej ludzie spotykają się po to, żeby być razem wieczorem, żeby wspomnieć tamte czasy, żeby tym samym oddać hołd wielkiej niepodległościowej tradycji, która trwała w sercach, w duszach także na ustach w postaci patriotycznej pieśni

- mówił prezydent Duda.

Podkreślił, że rocznica odzyskania niepodległości to wielkie, radosne święto odrodzonej Polski, która powstaje z popiołów, która wraca na mapę i ma wielką nadzieję wspaniałego rozwoju.

Nawiązując do swojego wcześniejsze wystąpienia, powtórzył, że jest przekonany, że poprzednie pokolenia zazdrościłyby nam, że od 30 lat cieszymy się wolnym państwem. "Państwem, które staje się coraz zamożniejsze, które w coraz większym stopniu dba o obywatela, dba o rozwój także ten indywidualny, o jego możliwości poprzez zrównoważony rozwój kraju, poprzez większe możliwości poza wielkimi miejskimi ośrodkami" - powiedział Duda.

Prezydent jako pamiątkę przekazał na ręce burmistrza Rypina polską flagę, która towarzyszyła polskim żołnierzom w Afganistanie podczas 10. zmiany kontyngentu.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #prezydent Polski #Narodowe Święto Niepodległości

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo