Biało-czerwona Kancelaria Premiera

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W dniu Narodowego Święta Niepodległości budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został podświetlony polskimi barwami narodowymi.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 r.

Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Święto przywrócono w 1989 r. na mocy ustawy - od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komisarz Wojciechowski zapowiada obronę budżetu rolnictwa: Chcąc mieć rezultaty, trzeba dać odpowiedni wkład

Janusz Wojciechowski / flickr.com/European Parliament/CC BY-SA 2.0

  

- Będę bronił budżetu Wspólnej Polityki Rolnej przed jakimikolwiek propozycjami jego zmniejszenia - oświadczył w Brukseli komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który wziął udział w konferencji poświęconej perspektywom unijnego rolnictwa.

Janusz Wojciechowski podkreślił, że nowe zadania, jakie stawia się przed unijnym rolnictwem, wymagają dodatkowej pomocy.

„Chcąc mieć rezultaty, trzeba dać odpowiedni wkład. Jeśli oczekujemy większego wkładu rolnictwa europejskiego w Europejski Zielony Ład, to potrzebny jest większy wkład w rolnictwo. To są rzeczy absolutnie ze sobą związane”

– powiedział komisarz.

Komisja Europejska ma przedstawić jutro szczegóły dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu. To flagowy program nowej Komisji Europejskiej, który przez transformację energetyki, przemysłu i całej gospodarki ma doprowadzić do neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Janusz Wojciechowski wskazał, że ta kwestia jest związana z przyszłymi ramami finansowym UE. Komisarz podkreślił, że zamierza bronić też przyszłego budżetu Wspólnej Polityki Rolnej przed próbami jego ograniczenia.

„Mamy propozycję budżetu przygotowaną przez poprzednią Komisję Europejską, która jest podtrzymywana przez obecną Komisję. (…) Decyzja, co do budżetu jest w rękach państw członkowskich. Moją rolą jako komisarza jest bronić budżetu (na rolnictwo)”

– mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl