Licznie zgromadzeni uczestnicy przybyli na marsz z flagami Polski oraz transparentami z patriotycznym hasłami. Widać na nich napisy takie jak "Bóg, honor i ojczyzna" oraz "Warto być Polakiem". Na czele Marszu Niepodległości znajdują się także flagi Młodzieży Wszechpolskiej. Wśród uczestników są m.in. przedstawiciele historycznych organizacji rekonstrukcyjnych oraz grupy motocyklowe.

W okolicy Pałacu Kultury i Nauki, ronda Romana Dmowskiego i przy wejściu do metra powstało biało-czerwone miasteczko. Uczestnicy wydarzenia mogli w ostatniej chwili kupić flagi, kokardy i inne symbole narodowe.

"Od twojej odwagi zależy przyszłość Polski" - przekonują, przywołując postać rtm. Witolda Pileckiego. Wśród tłumu z biało-czerwonymi symbolami uwagę zwracały osoby, które przechodząc na Marsz Antyfaszystowski "Za wolność Waszą i naszą" miały ze sobą tęczowe symbole.

W związku z marszem część centrum, w tym Aleje Jerozolimskie oraz ul. Marszałkowska, jest wyłączona z ruchu. O utrudnieniach komunikacyjnych w stolicy informują na swoich stronach internetowych Zarząd Dróg Miejskich oraz Związek Transportu Miejskiego. Więcej informacji o sytuacji komunikacyjnej w stolicy można uzyskać pod adresem: http://www.ztm.waw.pl/.

Na trasie marszu - przy palmie na rondzie de Gaulle'a ustawiła się grupa prawdopodobnie sympatyków Obywateli RP. Jak czytamy na Twitterze mają baner z napisem "Konstytucja". Policja zastawia się, co z nimi zrobić.

X "Marsz Niepodległości" organizowany jest pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!" pochodzącym z pieśni maryjnej "Z dawna Polski Tyś Królową". Jego organizatorzy podkreślają, że polska tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką.