Uczmy się od francuskich katolików

  

Wspólnota św. Jana potwierdza po szczegółowym dochodzeniu wcześniejsze informacje, że jej założyciel, o. Marie Dominique Philippe OP, wykorzystał seksualnie przynajmniej 15 kobiet powierzonych jego duchowemu kierownictwu. Informacje podaje obecny przełożony generalny wspólnoty o. ­François-Xavier Cazali.

– Ujawnienie tych faktów było niezwykle bolesne dla nas wszystkich. To bardzo duże wyzwanie. Nie zapominajmy jednak, że prawdziwymi ofiarami są przede wszystkim ludzie, którzy zostali głęboko zranieni w swoim ciele, w swojej duszy przez te czyny – mówił duchowny i dodał, że założyciel wspólnoty „nie może być dla nas wzorem życia zakonnego czy chrześcijańskiego pomimo roli, jaką odegrał”. Można? Można! Tak najkrócej podsumować trzeba wzorcowy model załatwienia sprawy molestowania seksualnego przez bardzo znanego zakonnika, jaki zaprezentowała założona przez niego wspólnota. Jej członkowie zamiast przekonywać, że to atak wrogich mediów, że źli ludzie przypomnieli sobie za późno i że nie warto ich słuchać, po prostu zbadali sprawę, a gdy okazało się, że oskarżenia są prawdziwe, poinformowali o tym.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts